Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Portal 2 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 19:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Woozie napisał:
Na portalach aukcyjnych ceny jednego gifta do CS:GO sięgają 50-60 euro, więc nie dziw się, że się rzucili na Twoje ogłoszenie jak hieny na zwłoki, bo żeś stracił dużo kasy - zwłaszcza po niedawnej promocji, kiedy Portal 2 kosztował trochę ponad 25 złotych (4,5 euro bodaj). Gratuluję utraty kasy, i nie psiocz że gadają bzdury bo niestety, ale ci cwaniakowanie nie pykło tym razem.

Oj tam oj tam. Odstaw sobie takie pisanie. Twoja kasa/twój gift? Nie. Więc po co się wtrącasz, powiedz mi? Inni dają gifty za free, inni dają je na aukcje na steamgifts.com nie otrzymując niczego w zamian - oprócz punktów. To jest tylko głupi marny Beta key. Gdybym np. kupił jakąś gre za swoją ciężko zarobione pieniądze to na pewno czekałbym na bardziej satysfakcjonującą oferte. W przypadku CS:GO zależało mi tylko na Portalu 2.
Ważne że jestem z wymiany zadowolony. I w sumie nic nie straciłem, tylko zyskałem, bo mój wysiłek polegał tylko na wykonaniu głupiej ankiety.
Wystarczy wejść na forum steam i obejrzeć jakie oferty są tam za CS:GO. Niczego warte.

@dopiero teraz zauważyłem że w bibliotece mam CS:GO, a przecież go wymieniłem. Czemu?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 20:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No bo jedna kopia jest od razu przypisana do twojego kona, a ta druga to gift, żebyś mógł zaprosić "znajomego" Uśmiechnięty

Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 20:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maxoss napisał:
Woozie napisał:
Na portalach aukcyjnych ceny jednego gifta do CS:GO sięgają 50-60 euro, więc nie dziw się, że się rzucili na Twoje ogłoszenie jak hieny na zwłoki, bo żeś stracił dużo kasy - zwłaszcza po niedawnej promocji, kiedy Portal 2 kosztował trochę ponad 25 złotych (4,5 euro bodaj). Gratuluję utraty kasy, i nie psiocz że gadają bzdury bo niestety, ale ci cwaniakowanie nie pykło tym razem.

Oj tam oj tam. Odstaw sobie takie pisanie. Twoja kasa/twój gift? Nie. Więc po co się wtrącasz, powiedz mi? Inni dają gifty za free, inni dają je na aukcje na steamgifts.com nie otrzymując niczego w zamian - oprócz punktów. To jest tylko głupi marny Beta key. Gdybym np. kupił jakąś gre za swoją ciężko zarobione pieniądze to na pewno czekałbym na bardziej satysfakcjonującą oferte. W przypadku CS:GO zależało mi tylko na Portalu 2.
Ważne że jestem z wymiany zadowolony. I w sumie nic nie straciłem, tylko zyskałem, bo mój wysiłek polegał tylko na wykonaniu głupiej ankiety.
Wystarczy wejść na forum steam i obejrzeć jakie oferty są tam za CS:GO. Niczego warte.

@dopiero teraz zauważyłem że w bibliotece mam CS:GO, a przecież go wymieniłem. Czemu?

Tak cię czytam i nie dowierzam, bo widzę po prostu głupotę. Wybacz, ale inaczej nie mogę.

Po pierwsze: ja się wtrącam? Lol, a mi się wydawało że to publiczne i wolne forum, na którym każdy może wyrazić swoje zdanie. Note to self: nie odpisywać na posty Maxossa bo to jego prywatny komunikator internetowy.

Po drugie: jak ci aż tak bardzo nie pasuje to, że ludzie ci wypominają czystą stratę kasy, to po co się tym chwalisz?

Po trzecie: dalej chyba nie zrozumiałeś, że straciłeś. Zróbmy prostą symulację na poziomie podstawówki. Mamy jabłuszko, które dostaliśmy za darmo. I możemy to jabłuszko sprzedać za złotówkę, jednak wymieniliśmy je za gumę-kulkę wartą dwa grosze. Straciliśmy 98 groszy, prawda? No prawda, bo teraz ten, który dał ci gumę sprzeda jabłuszko za złotówkę i zyska 98 groszy. Straciliśmy więc - uwaga, trudne słowo - potencjalny zysk. A gdybyśmy sprzedali jabłuszko, to kupilibyśmy sobie i gumę, i coś jeszcze!

Po czwarte: nie rozumiem, co ma do rzeczy fakt, że jest to tylko klucz do bety? Jakby jabłka przytoczone powyżej kosztowały 60 euro a nie złotówkę, to też byś powiedział, że nie straciłeś, bo to "tylko jabłka"?

Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 15:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale z Was materialiści. ;o

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Xfire: Wywalcie te rubrykę bo Elektryk słucha się Wooziego!
PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 15:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

django napisał:
Ale z Was materialiści. ;o

W takim razie idź do pracy, i zamiast wypłaty, przyjmuj pochwały od szefa, że dobrze się spisałeś Uśmiechnięty

Popieram Wooziego. Taka wymiana to tylko spora strata. Za to byś miał jeszcze L4D2.
Widać, że macie małe doświadczenie w targowaniu :p
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Spaqin
Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 15:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To nie jest strata. To jest po prostu niezarobienie. Bo jak wy to nazywacie stratą, to mi się automatycznie kojarzycie z tymi wszystkimi EA czy Activision czy Crytekami czy Kazikami które narzekają na piractwo i jakich to strat im nie przyniosło.

Swój wymieniłem za Deus Ex HR i Blura. Żadnej lepszej oferty nie otrzymałem, no trudno, na pewno nie jest to warte 50€ skoro nikt nie chciał dać nawet głupiego Sniper Elite V2.
A ceny tego spadną i tak niedługo dość mocno gdy Valve ogłosi, że CS:GO będzie F2P Uśmiechnięty

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

django
Stary Headcrab

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 16:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ale poważnie. Jakbym mógł wyciągnąć pieniądze ze Stama to bym to uważał za stratę. Nie przywiązuję takiej wagi do gier których nie mam.
edit. a może i by się dało. Nie jestem zbytnio w temacie steamowskiego handlu.

Stary Headcrab

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 20:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Rozumiem, że będziecie tak przez pierdyliard stron prowadzić dyskusje na temat straty "pieniędzy" z wymiany?
Po prostu napisałem że zrobiłem wymianę za grę z której jestem cholernie zadowolony to mi wystarczy niż komentarze materialistów.

@Współczuje Ci Woozie twojego podejścia do życia, naprawdę. Zwykły głupi klucz do BETY który jakbym chciał mógłbym dać za darmo kumplowi.

Każdy ma inne spojrzenie na sytuacje, ale w 100% zgadzam się z django. Nic nie straciłem, tylko zyskałem - lecz oczywiście żeby uspokoić sytuacje MOGŁEM więcej zyskać gdybym interesował się steamowskim handlem na co dzień. Szczerze mówiąc jestem zadowolony z wymiany. To mi wystarczy.

EOT
Gecko
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 21:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak coś dostajesz nie dając za to pieniędzy nie znaczy, że jest bez wartości.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 21:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maxoss napisał:
Rozumiem, że będziecie tak przez pierdyliard stron prowadzić dyskusje na temat straty "pieniędzy" z wymiany?
Po prostu napisałem że zrobiłem wymianę za grę z której jestem cholernie zadowolony to mi wystarczy niż komentarze materialistów.

@Współczuje Ci Woozie twojego podejścia do życia, naprawdę. Zwykły głupi klucz do BETY który jakbym chciał mógłbym dać za darmo kumplowi.

Każdy ma inne spojrzenie na sytuacje, ale w 100% zgadzam się z django. Nic nie straciłem, tylko zyskałem - lecz oczywiście żeby uspokoić sytuacje MOGŁEM więcej zyskać gdybym interesował się steamowskim handlem na co dzień. Szczerze mówiąc jestem zadowolony z wymiany. To mi wystarczy.

EOT

Tak czytam i czytam i aż wierzyć mi się nie chce, że tak o nie przejmujesz się utratą 60 Euro. Ja rozumiem, że próbujesz wyjść z sytuacji z twarzą, ale nie wmawiaj nikomu, że nie żałujesz podjętej decyzji. Bo na pewno żałujesz. Jeśli nie to proszę, zapłać mi 60 Euro, a ja Ci kupię jakąś grę za 20zł, z której się ucieszysz.
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 21:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Maxoss napisał:

EOT

Tak czytam i czytam i aż wierzyć mi się nie chce, że tak o nie przejmujesz się utratą 60 Euro. Ja rozumiem, że próbujesz wyjść z sytuacji z twarzą, ale nie wmawiaj nikomu, że nie żałujesz podjętej decyzji. Bo na pewno żałujesz. Jeśli nie to proszę, zapłać mi 60 Euro, a ja Ci kupię jakąś grę za 20zł, z której się ucieszysz.

Nie utracił 60 euro, bo ich nigdy nie posiadał. Posiadał grę, której wartość nie została w żaden sposób ustalona z góry. Tylko o, po tyle się sprzedaje. Mógł to oddać za jakieś gry których równowartość by wynosiła 60 euro, ale skoro gra za 20 zł (nie wnikam w całą dyskusję, nie wiem dokładnie za ile) sprawi mu tyle samo frajdy (o ile nie więcej) to o co wam chodzi?

Steam Trading, serious bussiness.
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 21:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Utracił potencjalny zysk, a więc realne pieniądze które ktoś sobie właśnie na nim zarobił. Takie trudne do pojęcia. Utrata zysku jest jednym z podstawowych pojęć ekonomicznych, ech.

CO Z TEGO, że nigdy tych pieniędzy nie miał? Nie wiem, czy tak trudne do zrozumienia jest to, że stracił pieniądze, które mógł mieć, a więc jednak jest na minusie. To tak, jakbyś nowiutkiego Nissana z salonu wartego teraz 13 370 złotych, którego dostałeś za darmo sprzedał za 6 660 złotych. "No ale przecież nigdy tych pieniędzy nie miałeś"? Miałeś, w postaci samochodu wartego pewną sumę pieniędzy. Get it? <.<

Dodatkowo z tego co wiem beta-keye do CS:GO wystawiane na różne zagraniczne portale aukcyjne (nie, wcale nie eBay!) sprzedają (a na pewno sprzedawały) się po 50-60 euro, więc można założyć że taka jest "odgórna" cena, jakkolwiek to głupio brzmi.

Ostatnio zmieniony przez Woozie dnia Pon Maj 21, 2012 22:02, w całości zmieniany 1 raz
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 21:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Dav napisał:
Maxoss napisał:

EOT

Nie utracił 60 euro, bo ich nigdy nie posiadał. Posiadał grę, której wartość nie została w żaden sposób ustalona z góry. Tylko o, po tyle się sprzedaje. Mógł to oddać za jakieś gry których równowartość by wynosiła 60 euro, ale skoro gra za 20 zł (nie wnikam w całą dyskusję, nie wiem dokładnie za ile) sprawi mu tyle samo frajdy (o ile nie więcej) to o co wam chodzi?

Steam Trading, serious bussiness.

Wartość ustala rynek. Jeśli na rynku gra jest warta 60 Euro i ludzie za to chętnie tyle pieniędzy dają to znaczy, że osoba, która oddała coś utraciła potencjalny zysk.

Dajmy na to: znajdujesz starą monetę sprzed 200 lat. Dla Ciebie może być nic niewarta. Wymieniasz ją za piwo. Wg Ciebie odniosłeś sukces, bo wymieniłeś kawałek złomu za butelkę piwa. Kawałek złomu miałeś za darmo, bo go znalazłeś, a butelka dobrego piwa kosztuje 5zł. Jesteś 5zł do przodu? Niby jesteś. Do czasu aż uświadamiasz sobie, że koleś, który dał Ci piwo przysłowiowo Cię wydymał, bo jest numizmatykiem, zwęszył okazję i sprzeda monetę za 200zł. jest 195zł do przodu, a Ty (jakby nie patrzeć) 195zł do tyłu, bo mogłeś jednak sprawdzić w Internecie ile warta jest rzecz, którą znalazłeś, zasięgnąć opinii kogoś innego itd. Więc za tę monetę mogłeś mieć dużo więcej butelek piwa niż jedną.

Przykładów takich można bez końca wymieniać. Nie jestem materialistą, ale szanuję pieniądz i potrafię ocenić wartość jakiegoś przedmiotu, a jeśli nie - sprawdzam w różnych źródłach. Po prostu potrafię myśleć i nie dopuścić do wydymania mnie. Osoba, która nie posiada takiej umiejętności jest lub będzie w życiu ciągle wykorzystywana i jeszcze będzie to dla niej przyjemne. To przykre...
zEB
Uber Metalowy Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 00:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Do czasu aż uświadamiasz sobie, że koleś, który dał Ci piwo przysłowiowo Cię wydymał, bo jest numizmatykiem, zwęszył okazję i sprzeda monetę za 200zł. jest 195zł do przodu, a Ty (jakby nie patrzeć) 195zł do tyłu, bo mogłeś jednak sprawdzić w Internecie ile warta jest rzecz, którą znalazłeś, zasięgnąć opinii kogoś innego itd.

Równie dobrze, zapłacenie za jakąkolwiek usługę jest "daniem się dymać", bo przecież mógłbyś się tego nauczyć i sam to zrobić (lol?).

Zapominasz o ważnej rzeczy. Czas. Miał gifta którego nie chciał, chciał za to Portala. Więc zamienił coś czego nie chciał, na coś co chciał, nie znając wartości. Żeby ją poznać, musiałby np. poświęcić czas, żeby sprawdzić. A czas, to pieniądz. A ja jestem chirurgiem i godzina mojej pracy kosztuje 100 zł. I mimo, że w tym poszczególnym wypadku byłby do przodu, to jednak musiałby sprawdzać wszystko za każdym razem, a nie zawsze ma się coś super cennego nie wiedząc ile to jest warte. Sumarycznie więc, takim podejściem częściej tracisz niż zyskujesz. Zresztą, z tą monetą, to też jest tak, że za wycene numizmatyk by sobie odpowiednio policzył. Nie ma lekko :P

Ostatnio zmieniony przez zEB dnia Wto Maj 22, 2012 11:40, w całości zmieniany 1 raz
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 01:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zEB napisał:
Cytat:
Do czasu aż uświadamiasz sobie, że koleś, który dał Ci piwo przysłowiowo Cię wydymał, bo jest numizmatykiem, zwęszył okazję i sprzeda monetę za 200zł. jest 195zł do przodu, a Ty (jakby nie patrzeć) 195zł do tyłu, bo mogłeś jednak sprawdzić w Internecie ile warta jest rzecz, którą znalazłeś, zasięgnąć opinii kogoś innego itd.

Równie dobrze, zapłacenie za jakąkolwiek usługę jest "daniem się dymać", bo przecież mógłbyś się tego nauczyć i sam to zrobić (lol?).

Zapominasz o ważnej rzeczy. Czas. Miał gifta którego nie chciał, chciał za to Portala. Więc zamienił coś czego nie chciał, na coś co chciał, nie znając wartości. Żeby ją poznać, musiałby np. poświęcić czas, żeby sprawdzić. A czas, to pieniądz. A ja jestem chirurgiem i godzina mojej pracy kosztuje 100 zł. I mimo, że w tym poszczególnym wypadku byłby do przodu, to jednak musiałby sprawdzać wszystko za każdym razem, a nie zawsze ma się coś super cennego nie wiedząc ile to jest warte. Sumarycznie więc, takim podejściem częściej tracisz niż zyskujesz. Zresztą, z tą monetą, to też jest tak, że za wycene numizmatyk by sobie odpowiednio policzył. Nie ma lekko Język

@UP posta przenieść się niestety nie da do konkretnego tematu, musialbym zrobić nowy, a tam już taki jest. Napisz tego posta w tamtym temacie, a ten potem skasuję.

No tak. Tyle, że istnieją takie serwisy jak Allegro, na którym klucze były sprzedawane nawet do DOTY po ponad 100zł. Jest Ebay, jest Headrab. Czas? Ile zajmuje sprawdzenie wartości klucza Steam? 10 minut? Zwłaszcza, że nasz bohater miał dostęp do serwisu, na którym wymienia się klucze Steam. Skoro ludzie się pchali jak pies do suki to chyba coś znaczy?

Cytat:

Przed kupnem czegokolwiek odwiedzam różne sklepy internetowe, aukcje i zasięgam opinii. Sprawdzam różnice cenowe i takie tam bzdury.
django
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 12:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ej ludzie. Ja nawet nie wypełniałem ankiety na tą betę. To znaczy że trwonię pieniądze?

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 13:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

django napisał:
Ej ludzie. Ja nawet nie wypełniałem ankiety na tą betę. To znaczy że trwonię pieniądze?

Tak.
Ciekawe kto na tym zarabia?

Chyba, że to przepada w nicość to wtedy można to porównać do palenia pieniędzy, a to już jest chyba karalne.

W takim razie jeśli nie wypełniłeś ankiety i nikt na tym nie zarabia to jesteś przestępcą!
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 14:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:

Dziękuje za zrozumienie.
Skończmy ten marny off-top. Zrobiłem to co chciałem i jestem z tego zadowolony.
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Pią Maj 25, 2012 15:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cat Johnson we're done here

Stary Headcrab

Steam ID: Knight5002

PostWysłany: Czw Cze 14, 2012 18:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,11936637,A_gdyby_tak____zaspiewac_piosenke_z_Portala_po_polsku_.html Want You Gone po polsku.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat