Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

O posiadaniu broni palnej Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 00:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przy okazji kolejnej strzelaniny w szkole w USA (warto dodać - piątej już w tym roku), warto zadać sobie pytanie o całą nagonkę medialną jaka od razu się pojawia. W Polsce, to będzie temat numer jeden przez dzień, góra dwa. W Stanach - ponad tydzień. Nie wiem czy media się nie zastanawiają nad tym, czy może wiedzą o tym bardzo dobrze i mają to gdzieś, że w dużej ilości przypadków taka nagonka, tylko prowokuje do częstszych ataków. To takie 15 minut "sławy" dla niezrównoważonych psychicznie.

I taka ciekawostka, zanim ustalono kto jest mordercą (w sumie w momencie jak to piszę, dalej to nie jest ustalone na 100%, mimo że tradycyjnie jak to w USA już nie żyje), na podstawie jednej i niepotwierdzonej plotki, główne stacje już wydały wyrok. W dobie social network nietrudno było znaleźć wszystko co potrzebne. Jaki tego efekt?
Spoiler:

Image
Image
Image

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
flandrowa
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 4

Xfire: OSZCZĘDZAM RAM
PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 08:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Przy okazji kolejnej strzelaniny w szkole w USA (warto dodać - piątej już w tym roku), warto zadać sobie pytanie o całą nagonkę medialną jaka od razu się pojawia. W Polsce, to będzie temat numer jeden przez dzień, góra dwa. W Stanach - ponad tydzień. Nie wiem czy media się nie zastanawiają nad tym, czy może wiedzą o tym bardzo dobrze i mają to gdzieś, że w dużej ilości przypadków taka nagonka, tylko prowokuje do częstszych ataków. To takie 15 minut "sławy" dla niezrównoważonych psychicznie.

I taka ciekawostka, zanim ustalono kto jest mordercą (w sumie w momencie jak to piszę, dalej to nie jest ustalone na 100%, mimo że tradycyjnie jak to w USA już nie żyje), na podstawie jednej i niepotwierdzonej plotki, główne stacje już wydały wyrok. W dobie social network nietrudno było znaleźć wszystko co potrzebne. Jaki tego efekt?

Sprawdza się również, że większość burgerów to idioci.
Ozi
Nie chce mi się
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 16:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zdjęcie tego gościa to i w tvn24 się pojawiło.

Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 17:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A najlepsze jest to, że głównym winowajcą (om?) są oczywiście gry wideo.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sob Gru 15, 2012 20:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Porażka w wielkim stylu, ale teraz w równie amerykańskim stylu wywalczy w sądzie mega duże odszkodowanie. Uśmiechnięty

django
Stary Headcrab

Xfire: django1wz
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 18:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
A najlepsze jest to, że głównym winowajcą (om?) są oczywiście gry wideo.

Wydaje mi się, że winowajcą ktoś może się posłużyć, żeby obarczyć go kolejną winą. Myślę jednak, że winowajcom powinniśmy wybaczać. Opowiedz o tym kolegom i koleżankom.

Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 18:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dzisiaj w TV powiedzieli, że matka postrzeleńca była jedną z pracownic szkoły. Może zabrała mu kabel od internetu i się wkurzył?
Elektryk
Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 18:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

paint napisał:
Dzisiaj w TV powiedzieli, że matka postrzeleńca była jedną z pracownic szkoły. Może zabrała mu kabel od internetu i się wkurzył?

Z tego co ja słyszałem to była miłośniczką broni i swojego syna nauczyła jej obsługi.
Widać, że nauka nie poszłą w las.

paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
Z tego co ja słyszałem to była miłośniczką broni i swojego syna nauczyła jej obsługi.

Nie możesz wierzyć we wszystko co usłyszysz. Z gier się nauczył! Język
Calom
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: calom666
Xfire: calom666
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Elektryk napisał:
paint napisał:

Przyniósł zainteresowanie z domu do szkoły...
A tak w ogóle to słyszałem, że Obama opowiadając coś o tej masakrze płakał. To prawda, czy tylko znowu internet kłamie?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Haha, Ameryka. Prezydent płakał, bo zastrzelono kilkoro ludzi, a kolejnych żołnierzy wysyła lekką ręką, aby zabijali i byli zabijani. Szczyt hipokryzji Bardzo szczęśliwy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Calom napisał:
Elektryk napisał:
paint napisał:

Przyniósł zainteresowanie z domu do szkoły...
A tak w ogóle to słyszałem, że Obama opowiadając coś o tej masakrze płakał. To prawda, czy tylko znowu internet kłamie?

https://www.youtube.com/watch?v=unv16Hdg7jA
Ładne zagranie z jego strony, w sumie.
Dav
Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 21:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Propaganda i tyle. W Afganistanie ginie dziennie wielu niewinnych ludzi z rąk amerykańskich żołnierzy. Obama jakoś wtedy nie płacze.

Winą jest to, że istnieją tzw. miejsca "no gun zone". Terrorysta wchodząc do szkoły wie, że nikt mu nie przeszkodzi w masakrze. Bo kto? Jackie Chan go rzuci z 30 metrów nożem kuchennym? Gdyby obsługa placówki MOGŁA mieć prawo do posiadania broni w tym miejscu to pewnie skutki masakry byłyby o wiele mniejsze. Problemem nie jest dostęp do broni. Osoba w miejscu, w którym jest on zakazany kiedy będzie chciała i się postara to i tak dostanie broń, zwłaszcza w Amerykach. To tak samo jak w Polsce przy rabunkach i pobiciach. Gdyby każdy mógł mieć broń to bandyta by się 100 razy zastanowił czy warto ryzykować włamanie czy zaczepkę kogoś, bo ten ktoś może być uzbrojony.
Ozi
Nie chce mi się

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 22:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Śmierć, śmierci nierówna, ot.

Świeży Headcrab

Steam ID: 76561198001562054

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Propaganda i tyle. W Afganistanie ginie dziennie wielu niewinnych ludzi z rąk amerykańskich żołnierzy. Obama jakoś wtedy nie płacze.

Winą jest to, że istnieją tzw. miejsca "no gun zone". Terrorysta wchodząc do szkoły wie, że nikt mu nie przeszkodzi w masakrze. Bo kto? Jackie Chan go rzuci z 30 metrów nożem kuchennym? Gdyby obsługa placówki MOGŁA mieć prawo do posiadania broni w tym miejscu to pewnie skutki masakry byłyby o wiele mniejsze. Problemem nie jest dostęp do broni. Osoba w miejscu, w którym jest on zakazany kiedy będzie chciała i się postara to i tak dostanie broń, zwłaszcza w Amerykach. To tak samo jak w Polsce przy rabunkach i pobiciach. Gdyby każdy mógł mieć broń to bandyta by się 100 razy zastanowił czy warto ryzykować włamanie czy zaczepkę kogoś, bo ten ktoś może być uzbrojony.

Nie zgodzę się z Tobą, idąc Twoim tokiem myślenia, KAŻDY powinien mieć broń, by się bronić przed dajmy na to, terrorystą, psychopatą lub złodziejem. Stworzylibyśmy państwo militarne, w którym każdy obywatel winien mieć broń. Jak sobie to wyobrażasz? Bo ja niezbyt. Czułbym się nieswojo wiedząc, że idąc do hipermarketu, ktoś może mnie ustrzelić za to, że go szturchnąłem, wepchnąłem się w kolejkę lub zabrałem ostatnią paczkę czipsów. Bo do tego by zaczęło dochodzić, do naginania zasad obrony koniecznej. Albo zakazać całkowitej sprzedaży broni palnej, wyłączając odpowiednie służby lub podbicie ceny amunicji do horrendalnych stawek, chociaż i tutaj nie mam pewności, ktoś mógłby wytwarzać w domowym zaciszu własne pociski, by zaoszczędzić parę dolców.

Gdyby w Polsce panował ogólny dostęp do broni, bylibyśmy takim "dzikim zachodem". Wystarczyłaby zwykła impreza na której jakiś idiota dla zabawy zacząłby sobie strzelać pod wpływem promili. Poza tym, każdy chyba słyszał te absurdalne historie, jak osoba broniąca się przed napastnikiem, została potem pozwana o przekroczenie obrony koniecznej. Nie, to byłaby hekatomba dla Polski.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A skąd wiesz, że zaczęlibyśmy wszyscy do siebie strzelać? Skąd ta pewność? Z braku wiary, że może jednak trochę rozsądku nasz naród ma? Bo Polska to kraj pełen pijaków i złodziei i z ogromną chęcią wydaliby ciężko zarobione pieniądze po to, by pozbyć się sąsiada, bo za głośno muzykę puszcza?

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Death.Korp napisał:
Dav napisał:

Nie zgodzę się z Tobą, idąc Twoim tokiem myślenia, KAŻDY powinien mieć broń, by się bronić przed dajmy na to, terrorystą, psychopatą lub złodziejem. Stworzylibyśmy państwo militarne, w którym każdy obywatel winien mieć broń. Jak sobie to wyobrażasz? Bo ja niezbyt. Czułbym się nieswojo wiedząc, że idąc do hipermarketu, ktoś może mnie ustrzelić za to, że go szturchnąłem, wepchnąłem się w kolejkę lub zabrałem ostatnią paczkę czipsów. Bo do tego by zaczęło dochodzić, do naginania zasad obrony koniecznej. Albo zakazać całkowitej sprzedaży broni palnej, wyłączając odpowiednie służby lub podbicie ceny amunicji do horrendalnych stawek, chociaż i tutaj nie mam pewności, ktoś mógłby wytwarzać w domowym zaciszu własne pociski, by zaoszczędzić parę dolców.

Aaale głupoty gadasz. Nie każdy powinien mieć broń. Broń powinna być wydawana ludziom bez uzależnień, niekaranym, stabilnym psychicznie. Taka osoba chyba Cię nie zastrzeli za szturchnięcie?
Po prostu złodziej zanim wejdzie do Twojego domu będzie świadom tego, że MOŻESZ mieć broń, bo na to prawo by pozwalało. Tak to jest pewien, że jesteś bezbronny, a on uzbrojony. Nie masz z takim człowiekiem wtedy szans.

I jeszcze raz zaznaczę - zakaz całkowity sprzedaży broni nie doprowadzi do sytuacji, w której nie będzie można jej kupić. Zakaz to zakaz. Będzie to karane, ale zawsze na lewo można kupić, nawet dzisiaj. Czarny rynek kwitnie.

Cytat:
Gdyby w Polsce panował ogólny dostęp do broni, bylibyśmy takim "dzikim zachodem". Wystarczyłaby zwykła impreza na której jakiś idiota dla zabawy zacząłby sobie strzelać pod wpływem promili. Poza tym, każdy chyba słyszał te absurdalne historie, jak osoba broniąca się przed napastnikiem, została potem pozwana o przekroczenie obrony koniecznej. Nie, to byłaby hekatomba dla Polski.

Pomyśl, proszę. Czy osoba zdrowa psychicznie wzięłaby na bardzo zakrapianą imprezę broń? Albo wpadłaby na pomysł strzelania dla jaj?

Cytat:
Poza tym, każdy chyba słyszał te absurdalne historie, jak osoba broniąca się przed napastnikiem, została potem pozwana o przekroczenie obrony koniecznej.

Bo mamy durne prawo. A skoro już przytaczasz te przykłady - może słyszałeś, że ostatnio wypuścili człowieka, który zamordował w obronie koniecznej?

Przed chwilą znalazłem kogoś kto ma identyczne zdanie co ja:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fTBD4JkET7o

I jeszcze jeden link. Przykład tego jak można ocalić ludzi przed masakrą:
http://easybakegunclub.com/news/1943/Clackamas-Mall-Shooter-Was-Confonted-By-Concealed-.html

Do tego w Austrii można posiadać broń palną. Może ją mieć każdy niekarany. Czy słyszałeś o masakrach w tym kraju? Ogromnej przestępczości? W USA statystyki mówią, że stany, w których najłatwiej dostać broń mają najniższy próg przestępczości. Dziwne, nie? A stany, w których nie wolno posiadać broni palnej są niebezpieczne, bo bandyci oczywiście ją posiadają.

Spaqin napisał:
A skąd wiesz, że zaczęlibyśmy wszyscy do siebie strzelać? Skąd ta pewność? Z braku wiary, że może jednak trochę rozsądku nasz naród ma? Bo Polska to kraj pełen pijaków i złodziei i z ogromną chęcią wydaliby ciężko zarobione pieniądze po to, by pozbyć się sąsiada, bo za głośno muzykę puszcza?

Zauważ, że dyskutujemy z osobą, która w profilu ma "Skąd: z probówki.". Więcej tłumaczyć nie trzeba Oczko
paint
Stary Headcrab

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czy wam się wydaje, że jak wejdzie pozwolenie na broń, to nagle w domach jak w GTA pojawią się lewitujące ikonki pukawek? Bardzo szczęśliwy Myślicie, że naboje to są tanie? 10gr nie chce wydać na smsa do kolegi, ale cały magazynek za 300zł to wystrzeli, bo mu czipsy zjedli! Język

Obecnie nie wolno nosić ostrzy powyżej bodaj 16cm. Czujecie się bezpieczniej? Przecież nie wolno nosić ostrzy, na ulicach nikt wam kosy pod żebra nie wsadzi, prawda? Pałą albo rurką wam łba nie rozbije, bo nietykalność osobista, prawda? Pełne bezpieczeństwo w naszym kraju, bo nie ma powszechnego pozwolenia na broń! Język
Gecko
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Miarką mierzą noże? Bo mój nóż do EDC ma 17 cm... :C
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 23:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

paint napisał:
Czy wam się wydaje, że jak wejdzie pozwolenie na broń, to nagle w domach jak w GTA pojawią się lewitujące ikonki pukawek? Bardzo szczęśliwy Myślicie, że naboje to są tanie? 10gr nie chce wydać na smsa do kolegi, ale cały magazynek za 300zł to wystrzeli, bo mu czipsy zjedli! Język

Obecnie nie wolno nosić ostrzy powyżej bodaj 16cm. Czujecie się bezpieczniej? Przecież nie wolno nosić ostrzy, na ulicach nikt wam kosy pod żebra nie wsadzi, prawda? Pałą albo rurką wam łba nie rozbije, bo nietykalność osobista, prawda? Pełne bezpieczeństwo w naszym kraju, bo nie ma powszechnego pozwolenia na broń! Język

Właśnie, nie wolno nosić takich ostrzy, a na Śląsku ganiają z maczetami.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat