Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

O posiadaniu broni palnej Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Death.Korp
Świeży Headcrab

Steam ID: 76561198001562054

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Broń powinna być wydawana ludziom bez uzależnień, niekaranym, stabilnym psychicznie.

I tak właśnie jest.

Dav napisał:
Po prostu złodziej zanim wejdzie do Twojego domu będzie świadom tego, że MOŻESZ mieć broń, bo na to prawo by pozwalało. Tak to jest pewien, że jesteś bezbronny, a on uzbrojony. Nie masz z takim człowiekiem wtedy szans.

Pamiętaj, że w Polsce można posiadać broń, trzeba jedynie zdobyć odpowiednie pozwolenie, ale to nie znaczy, że w Polsce, tylko służby mundurowe i koła łowieckie posiadają broń palną.

Dav napisał:
I jeszcze raz zaznaczę - zakaz całkowity sprzedaży broni nie doprowadzi do sytuacji, w której nie będzie można jej kupić. Zakaz to zakaz. Będzie to karane, ale zawsze na lewo można kupić, nawet dzisiaj. Czarny rynek kwitnie.

Oczywiście. Jak ktoś będzie chciał, to i tak broń sobie załatwi, tylko, że teraz nie jest to AŻ tak łatwe.

Dav napisał:
Pomyśl, proszę. Czy osoba zdrowa psychicznie wzięłaby na bardzo zakrapianą imprezę broń? Albo wpadłaby na pomysł strzelania dla jaj?

Dajmy na to, żeby się pochwalić. Zaszpanować wśród kumpli. Albo "weź swojego gnata, to postrzelamy sobie na jakimś zadupiu". Chyba mi nie powiesz, że człowiek pod wpływem promili myśli trzeźwo i racjonalnie? Każdy po paru głębszych dostaje małpiego rozumu. Poza tym, nie myl zdrowia psychicznego ze zdrowym rozsądkiem.

Dav napisał:
Bo mamy durne prawo. A skoro już przytaczasz te przykłady - może słyszałeś, że ostatnio wypuścili człowieka, który zamordował w obronie koniecznej?

A ile było sytuacji, że jednak skazano?

Dav napisał:
Przed chwilą znalazłem kogoś kto ma identyczne zdanie co ja:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fTBD4JkET7o

Więc i ja mam się zgodzić z jego stanowiskiem i Twoim? Mam odmienne zdanie.

Dav napisał:
Do tego w Austrii można posiadać broń palną. Może ją mieć każdy niekarany. Czy słyszałeś o masakrach w tym kraju? Ogromnej przestępczości? W USA statystyki mówią, że stany, w których najłatwiej dostać broń mają najniższy próg przestępczości. Dziwne, nie? A stany, w których nie wolno posiadać broni palnej są niebezpieczne, bo bandyci oczywiście ją posiadają.

Nie wiem, nie znam się. Nie jestem psychologiem ani socjologiem więc się nie wypowiem.

Spaqin napisał:
A skąd wiesz, że zaczęlibyśmy wszyscy do siebie strzelać? Skąd ta pewność? Z braku wiary, że może jednak trochę rozsądku nasz naród ma? Bo Polska to kraj pełen pijaków i złodziei i z ogromną chęcią wydaliby ciężko zarobione pieniądze po to, by pozbyć się sąsiada, bo za głośno muzykę puszcza?

Skoro osoba pod wpływem alkoholu myśli, że jest świetnym kierowcą, to czemu miałby nie myśleć, że jest świetnym strzelcem?

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Probołeś zrobić pozwolenie na broń palną? Jeśli nie masz znajomości to nic nie załatwisz, do tego wszystkie procedury ciagną się miesiącami, pomijam koszta.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie, nie próbowałem. I raczej się nie zanosi. Pisałem jedynie, że jest możliwość, a jak jest w praktyce, dowie się jedynie ten, kto akurat będzie załatwiać.

Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z Wiki:

Cytat:
Należy stwierdzić iż polskie przepisy normujące możliwość uzyskania pozwolenia na broń należą do najbardziej restrykcyjnych w Unii Europejskiej[2]. Wyraźnie bardziej liberalna jest także unijna dyrektywa o broni i amunicji. Również praktyka organów policji w zakresie wydawania pozwoleń sprawia, iż w środowiskach osób używających broni palnej (np. wśród osób zajmujących się strzelectwem sportowym) dominuje pogląd o niezwykle trudnym dostępie do legalnego posiadania broni w Polsce oraz o bardzo skomplikowanych procedurach uzyskiwania zezwolenia[potrzebne źródło]. Opinie te w pewien sposób potwierdzają statystyki publikowane przez Komendę Główną Policji, wedle których od roku 1998 odnotowywany jest systematyczny spadek liczby pozwoleń na broń. Zgodnie z tymi danymi w roku 2004 w Polsce pozwolenie to posiadało 385 193 osoby[potrzebne źródło]. W ostatnich latach jednak coraz częściej odnotowuje się głosy i apele ze strony rozmaitych środowisk o dokonanie pewnej liberalizacji ustawy o broni i amunicji ułatwiającej dostęp do broni w Polsce[potrzebne źródło].

Cytat:
Oczywiście. Jak ktoś będzie chciał, to i tak broń sobie załatwi, tylko, że teraz nie jest to AŻ tak łatwe.

Teraz nie jest to aż tak łatwe? Mamy otwarte granice. To jest łatwiejsze niż lata temu.

Cytat:
Dajmy na to, żeby się pochwalić. Zaszpanować wśród kumpli. Albo "weź swojego gnata, to postrzelamy sobie na jakimś zadupiu". Chyba mi nie powiesz, że człowiek pod wpływem promili myśli trzeźwo i racjonalnie? Każdy po paru głębszych dostaje małpiego rozumu. Poza tym, nie myl zdrowia psychicznego ze zdrowym rozsądkiem.

Powiem, że myśli trzeźwo i racjonalnie. Osoba psychicznie normalna nawet po alkoholu nie robi głupich rzeczy. Ja przykładowo się tylko rozluźniam i nic więcej. Nigdy nie siadłem za kierownicą po alkoholu, nawet takiej chęci nie wyraziłem.

Cytat:
A ile było sytuacji, że jednak skazano?

Jak już mówiłem, mamy prawo WYMAGAJĄCE zmiany. I to już zauważył każdy, nawet nasz wielebny rząd. A ile przypadków spotkałeś, w którym ktoś kogoś zastrzelił? Bo ja z tego co słyszałem to takie sytuacje miały miejsce tylko z bronią białą.

Cytat:
Skoro osoba pod wpływem alkoholu myśli, że jest świetnym kierowcą, to czemu miałby nie myśleć, że jest świetnym strzelcem?

Kto tak myśli? Ty?
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

[quote="Dav"]Z Wiki:

Cytat:
Należy stwierdzić iż polskie przepisy normujące możliwość uzyskania pozwolenia na broń należą do najbardziej restrykcyjnych w Unii Europejskiej[2]. Wyraźnie bardziej liberalna jest także unijna dyrektywa o broni i amunicji. Również praktyka organów policji w zakresie wydawania pozwoleń sprawia, iż w środowiskach osób używających broni palnej (np. wśród osób zajmujących się strzelectwem sportowym) dominuje pogląd o niezwykle trudnym dostępie do legalnego posiadania broni w Polsce oraz o bardzo skomplikowanych procedurach uzyskiwania zezwolenia[potrzebne źródło]. Opinie te w pewien sposób potwierdzają statystyki publikowane przez Komendę Główną Policji, wedle których od roku 1998 odnotowywany jest systematyczny spadek liczby pozwoleń na broń. Zgodnie z tymi danymi w roku 2004 w Polsce pozwolenie to posiadało 385 193 osoby[potrzebne źródło]. W ostatnich latach jednak coraz częściej odnotowuje się głosy i apele ze strony rozmaitych środowisk o dokonanie pewnej liberalizacji ustawy o broni i amunicji ułatwiającej dostęp do broni w Polsce[potrzebne źródło].

I jakoś sobie z tym radzimy, prawda? Zliberalizowanie prawa posiadającego broń zmieni to, że zamiast noży, więcej będzie pukawek. Przestępczości w ten sposób się nie wytępi ani nie ograniczy.

Dav napisał:
Teraz nie jest to aż tak łatwe? Mamy otwarte granice. To jest łatwiejsze niż lata temu.

Tak samo jak z prochami.

Dav napisał:
Powiem, że myśli trzeźwo i racjonalnie. Osoba psychicznie normalna nawet po alkoholu nie robi głupich rzeczy. Ja przykładowo się tylko rozluźniam i nic więcej. Nigdy nie siadłem za kierownicą po alkoholu, nawet takiej chęci nie wyraziłem.

Na jakiej podstawie? Tak, Ty się rozluźniasz po alko, ale inni są np. agresywni, weseli, smutni, nadpobudliwi lub włącza im się gastro. Nie mierz wszystkich swoją miarką. Człowiek jest osobą piekielnie złożoną oraz indywidualną. Więc również jego reakcje na różne bodźce są odmienne od Twoich czy moich.

Dav napisał:
Jak już mówiłem, mamy prawo WYMAGAJĄCE zmiany. I to już zauważył każdy, nawet nasz wielebny rząd. A ile przypadków spotkałeś, w którym ktoś kogoś zastrzelił? Bo ja z tego co słyszałem to takie sytuacje miały miejsce tylko z bronią białą.

Tak, wymaga zmiany. Tutaj zgodzę się z Tobą w stu procentach. Ale po wprowadzeniu większej tolerancji na posiadanie broni, sytuacje w których została użyta broń biała będzie stopniowo wypierana na rzecz sytuacji w których użyto broni palnej.

Dav napisał:
Kto tak myśli? Ty?

Nie. Tylko powiedz mi, skąd tendencja do prowadzenia samochodu pod wpływem?

Fast headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
I jakoś sobie z tym radzimy, prawda? Zliberalizowanie prawa posiadającego broń zmieni to, że zamiast noży, więcej będzie pukawek. Przestępczości w ten sposób się nie wytępi ani nie ograniczy.

Bzdura. Złodziej w tej chwili bezkarnie może Cię okraść, a Ty go nie możesz nawet pobić, bo możesz zostać oskarżony przez niego, a on może się wybronić. Jeśli prawo się zmieni na takie, które dopuszcza obronę własnego mienia czy innych ludzi nawet kosztem życia napastnika to szybko zmaleje procent przestępczości. Dajmy na to:
chcesz mi wejść do domu, zagrozić bronią i wynieść telewizor bądź pieniądze. Wiesz w tym przypadku, że ja na pewno nie mam broni, bo jest to zakazane, a przestępcą nie jestem.
Ale w przypadku kiedy mogę zgodnie z prawem mieć broń? I prawdopodobnie ją mam w domu? Wchodzisz mi na luzie, grozisz bronią i bierzesz co chcesz czy zastanawiasz się 10 razy czy dla telewizora warto ryzykować życie?

Cytat:
Tak samo jak z prochami.

No właśnie. Jest zakazane, a każdy kto chce mieć - ma. Więc jaki jest sens ograniczania tego? Pomijając to, że państwo na tym może zarobić (zmniejszenie liczby interwencji służb mundurowych [przestępczości w ogóle], sprzedawanie broni, pozwoleń itd.) to jeszcze stworzylibyśmy państwo, które w przypadku konfliktu zbrojnego może się skutecznie bronić z pomocą cywilów.

Cytat:
Na jakiej podstawie? Tak, Ty się rozluźniasz po alko, ale inni są np. agresywni, weseli, smutni, nadpobudliwi lub włącza im się gastro. Nie mierz wszystkich swoją miarką. Człowiek jest osobą piekielnie złożoną oraz indywidualną. Więc również jego reakcje na różne bodźce są odmienne od Twoich czy moich.

Już chyba czwarty raz napiszę Ci to samo:
Zezwolenie na broń dostanie osoba bez nałogów, zdrowa psychicznie.

Cytat:
Nie. Tylko powiedz mi, skąd tendencja do prowadzenia samochodu pod wpływem?

Robiłeś prawo jazdy? Widziałeś jak są przeprowadzane badania? 90% tych ludzi, którzy dostają orzeczenia lekarskie zezwalające na podejście do egzaminu państwowego nie powinno nigdy w życiu go otrzymać.
Mnisia :*
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Twoje historie są tak nierealne że aż głupie. Nikt nie będzie ci się włamywać do mieszkania jeżeli jest szansa że ktoś siedzi w środku. Dlaczego? Bo tak. Zresztą mówienie że bez broni palnej jesteś taki bezbronny to też bzdura. Wiesz czym najczęściej popełniane są morderstwa? Nożem kuchennym.
Cytat:

Której też może odj***ć jak każdemu innemu. Już wolę żeby ktoś pod wpływem impulsu dał mi w ryja niż miałby mnie zabić.
Cytat:
A skąd wiesz, że zaczęlibyśmy wszyscy do siebie strzelać? Skąd ta pewność? Z braku wiary, że może jednak trochę rozsądku nasz naród ma? Bo Polska to kraj pełen pijaków i złodziei i z ogromną chęcią wydaliby ciężko zarobione pieniądze po to, by pozbyć się sąsiada, bo za głośno muzykę puszcza?

Daleko szukać? 11 listopada. Euro. Wyobraź sobie że chociaż jeden debil przyniesie broń palną. Z pobić i stłuczeń przechodzimy na ofiary śmiertelne.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Daleko szukać? 11 listopada. Euro. Wyobraź sobie że chociaż jeden debil przyniesie broń palną. Z pobić i stłuczeń przechodzimy na ofiary śmiertelne.

Wyobraź sobie, że żaden z tych debili nie dostałby zezwolenia na broń. To takie trudne? Jak to mówią - do pozwolenia na broń trzeba dorosnąć. Nawet w teorii.

Statystyki nie kłamią. Tam gdzie człowiek może mieć broń - jest bezpiecznie.
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 00:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Bzdura. Złodziej w tej chwili bezkarnie może Cię okraść, a Ty go nie możesz nawet pobić, bo możesz zostać oskarżony przez niego, a on może się wybronić. Jeśli prawo się zmieni na takie, które dopuszcza obronę własnego mienia czy innych ludzi nawet kosztem życia napastnika to szybko zmaleje procent przestępczości. Dajmy na to:
chcesz mi wejść do domu, zagrozić bronią i wynieść telewizor bądź pieniądze. Wiesz w tym przypadku, że ja na pewno nie mam broni, bo jest to zakazane, a przestępcą nie jestem.
Ale w przypadku kiedy mogę zgodnie z prawem mieć broń? I prawdopodobnie ją mam w domu? Wchodzisz mi na luzie, grozisz bronią i bierzesz co chcesz czy zastanawiasz się 10 razy czy dla telewizora warto ryzykować życie?

O ile się prawo zmieni, i w jakim stopniu. Więc taki bandzior wiedząc, że ja mam broń w domu, weźmie ze sobą np. karabin maszynowy lub coś równie paskudnego i lepszego od mojego pistoletu. Powstałby wyścig zbrojeń.

Dav napisał:
No właśnie. Jest zakazane, a każdy kto chce mieć - ma. Więc jaki jest sens ograniczania tego? Pomijając to, że państwo na tym może zarobić (zmniejszenie liczby interwencji służb mundurowych [przestępczości w ogóle], sprzedawanie broni, pozwoleń itd.) to jeszcze stworzylibyśmy państwo, które w przypadku konfliktu zbrojnego może się skutecznie bronić z pomocą cywilów.

Tyle, że jak rzucisz np. torebką z maryśką w kogoś, to go nie zabijesz. Narkotyki służą do zabawy, broń do zabijania. Z pomocą cywilów? Fakt posiadania broni, nie czyni z nikogo nawet członka milicji obywatelskiej lub żandarmerii. Posiadałbym broń ale nigdy bym jej nie użył więc jestem lepszym obrońcom? Żołnierzem? Ba! Miałbym ją tylko raz w ręce. I to czyni ze mnie wartościowego obrońcę kraju? Poza samym faktem posiadania broni, ważne jest wyszkolenie w innych dziedzinach. Zaczynając od dyscypliny, dobrej sprawności fizycznej, po znajomość obsługi broni czy podstaw taktyki.

Dav napisał:
Już chyba czwarty raz napiszę Ci to samo:

Możesz pisać to samo nawet i dwadzieścia razy, bo się nie rozumiemy nadal. Nie palę papierosów, nie biorę narkotyków, na browar lub wódkę wychodzę raz lub dwa razy w przeciągu dwóch - trzech tygodni. Więc jestem według Ciebie nałogowcem? Przeczytaj definicję nałogu. Wydaje mi się również, że jestem zdrowy psychicznie, żadnych odchyleń od normy raczej nie posiadam. Lecz kto wie?

Dav napisał:
Robiłeś prawo jazdy? Widziałeś jak są przeprowadzane badania? 90% tych ludzi, którzy dostają orzeczenia lekarskie zezwalające na podejście do egzaminu państwowego nie powinno nigdy w życiu go otrzymać.

Orzeczenie lekarskie dotyczące czego? Zdrowia fizycznego czy psychicznego? Pomijając orzeczenie lekarskie, 90% kierowców, nie powinna dostać prawa jazdy. Czemu? Ze względu na głupotę, brawurę, brak odpowiedzialności i brak umiejętności.

Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 01:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Wyobraź sobie, że żaden z tych debili nie dostałby zezwolenia na broń. To takie trudne?

Boże, czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 01:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mnisia :* napisał:
Cytat:
Wyobraź sobie, że żaden z tych debili nie dostałby zezwolenia na broń. To takie trudne?

Boże, czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz?

Nie. Jestem jak Ty i wierzę, że każdy Polak to pijany i psychopatyczny złodziej i morderca.

Cytat:
O ile się prawo zmieni, i w jakim stopniu. Więc taki bandzior wiedząc, że ja mam broń w domu, weźmie ze sobą np. karabin maszynowy lub coś równie paskudnego i lepszego od mojego pistoletu. Powstałby wyścig zbrojeń.

Piłeś? Nie pisz.
Praktycznie każdy w Polsce ma sąsiadów. Złodziej obawiałby się nie tylko osób mogących przebywać w domu lub zaraz do niego wrócić, ale także otoczenia. To samo tyczy się ulicy.

Cytat:
Tyle, że jak rzucisz np. torebką z maryśką w kogoś, to go nie zabijesz. Narkotyki służą do zabawy, broń do zabijania. Z pomocą cywilów?

Jak rzucisz w kogoś pistoletem to go zabijesz? Wyłącz gry komputerowe. Broń jak sama nazwa wskazuje służy do obrony.

Cytat:
Fakt posiadania broni, nie czyni z nikogo nawet członka milicji obywatelskiej lub żandarmerii. Posiadałbym broń ale nigdy bym jej nie użył więc jestem lepszym obrońcom? Żołnierzem? Ba! Miałbym ją tylko raz w ręce. I to czyni ze mnie wartościowego obrońcę kraju?

A czy trzeba być członkiem milicji aby bronić się przed napastnikiem? Czy kobiety mają rozłożyć nogi, a mężczyźni od razu ustawić się pod murem?

Cytat:
Poza samym faktem posiadania broni, ważne jest wyszkolenie w innych dziedzinach. Zaczynając od dyscypliny, dobrej sprawności fizycznej, po znajomość obsługi broni czy podstaw taktyki.

Może jeszcze matematyki ma się nauczyć aby być w stanie pociągnąć za spust?

Cytat:
Możesz pisać to samo nawet i dwadzieścia razy, bo się nie rozumiemy nadal. Nie palę papierosów, nie biorę narkotyków, na browar lub wódkę wychodzę raz lub dwa razy w przeciągu dwóch - trzech tygodni. Więc jestem według Ciebie nałogowcem? Przeczytaj definicję nałogu. Wydaje mi się również, że jestem zdrowy psychicznie, żadnych odchyleń od normy raczej nie posiadam. Lecz kto wie?

I właśnie tym się różnimy i nie mam pojęcia dlaczego jeszcze z Tobą dyskutuję. Czytaj ze zrozumieniem.

Ja znam definicję nałogu, a Ty? Powinieneś skoro mnie do tego odsyłasz. Specjalnie dla Ciebie tutaj wkleję, bo może Ci się pomyliło z innym słowem.

Spoiler:

Nałóg – zakorzeniona dysfunkcja sprawności woli przejawiająca się w chronicznym podejmowaniu szkodliwych dla organizmu decyzji, które są sprzeczne z przesłankami rozeznania intelektualnego.
Przyczyną nałogu jest mentalne uzależnienie od bodźca lub grupy bodźców, przejawiające się dezintegracją władz psychicznych: intelektu i woli. W odróżnieniu jednak od uzależnienia, będącego jedynie składową, w nałogu mamy do czynienia ze świadomym łamaniem imperatywów rozeznania intelektualnego.

Cytat:
Orzeczenie lekarskie dotyczące czego? Zdrowia fizycznego czy psychicznego? Pomijając orzeczenie lekarskie, 90% kierowców, nie powinna dostać prawa jazdy. Czemu? Ze względu na głupotę, brawurę, brak odpowiedzialności i brak umiejętności.

Ze względu na to, że w ośrodkasz szkoleniowych badania wyglądają tak, że przychodzi doktor, wypełnia kartę, płacisz mu 50zł za orzeczenie i tyle. To jest fuszerka, łatwa kasa za samo przyjście i wypisanie papierka.

Ostatnio zmieniony przez Dav dnia Pon Gru 17, 2012 01:18, w całości zmieniany 1 raz
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 01:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:
Wyobraź sobie, że żaden z tych debili nie dostałby zezwolenia na broń. To takie trudne? Jak to mówią - do pozwolenia na broń trzeba dorosnąć. Nawet w teorii.

Chyba nie wyobrażasz sobie, żeby taki kibol, starając się o broń zachowywał się tak jak podczas burdy. Gdyby zależało mu na broni, "stanąłby" na uszach, by owe pozwolenie dostać. W ocenie specjalistów, byłby zwykłym człowiekiem chcącym się bronić za pomocą pistoletu. A dlaczego? Bo zachowywałby się NORMALNIE. Każdego można oszukać.

Dav napisał:
Statystyki nie kłamią. Tam gdzie człowiek może mieć broń - jest bezpiecznie.

Jakie statystyki? Te same które mówią, że średnia zarobków w Polsce wynosi 3500 zł? Wiesz gdzie jest bezpiecznie? Tam, gdzie nie ma człowieka.

Fast headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 01:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Cytat:
Chyba nie wyobrażasz sobie, żeby taki kibol, starając się o broń zachowywał się tak jak podczas burdy. Gdyby zależało mu na broni, "stanąłby" na uszach, by owe pozwolenie dostać. W ocenie specjalistów, byłby zwykłym człowiekiem chcącym się bronić za pomocą pistoletu. A dlaczego? Bo zachowywałby się NORMALNIE. Każdego można oszukać.

To nie jest kwestia tego co on by zrobił, ale kwestia tego jak się zachowuje i czy był karany. 99.9% takich ludzi była już notowana więc nie ma szans na zezwolenie. Wydanie zezwolenia nie polega na przyjściu i podpisaniu się...

Cytat:
Jakie statystyki? Te same które mówią, że średnia zarobków w Polsce wynosi 3500 zł? Wiesz gdzie jest bezpiecznie? Tam, gdzie nie ma człowieka.

Jutro Ci te statystyki przytoczę. W tej chwili jestem zażenowany trochę i śpiący więc stąd znikam. Tam gdzie nie ma człowieka? Zapraszam do pierwszej lepszej dżungli czy na pustynię.
FILIP22
Dojrzały Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 14:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

1.
Cytat:
Fakt posiadania broni, nie czyni z nikogo nawet członka milicji obywatelskiej lub żandarmerii. Posiadałbym broń ale nigdy bym jej nie użył więc jestem lepszym obrońcom? Żołnierzem? Ba! Miałbym ją tylko raz w ręce. I to czyni ze mnie wartościowego obrońcę kraju?

"Armia Szwajcarska praktycznie nie posiada pełnoetatowych żołnierzy, mimo to jest w stanie przeprowadzić pełną mobilizację w ciągu 72 godzin". Jakoś sobie poradzili.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

2.
Kod:
W na 1000 obywateli statystycznie przypada:
w Polsce 7,5 szuk broni
w Niemczech 128 szuk broni

Kod:
Ilość zabójstw z użyciem broni na 100 000 obywateli:
w Polsce 1,4
w Niemczech 0,9

3.
Fakt pierwszy: "New Hampshire oferuje swoim mieszkańcom jedne z najmniej restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania i noszenia broni palnej - pozwolenia nie są wymagane, rejestracja również."
Fakt drugi: "w New Hampshire jest bardzo mała przestępczość".

*ciekawe dlaczego*

trzciną zaledwie tylko kołysze.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 15:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przede wszystkim broń w USA można kupić bez problemu dlatego, że tak jest wygodniej dla rządu.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 16:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

FILIP22 napisał:
"Armia Szwajcarska praktycznie nie posiada pełnoetatowych żołnierzy, mimo to jest w stanie przeprowadzić pełną mobilizację w ciągu 72 godzin". Jakoś sobie poradzili.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Zapomniałeś dodać, że są odpowiednio szkoleni. Więc i jeżeli Polacy byliby przeszkoleni, wydaje mi się, że również byśmy sobie poradzili.

FILIP22 napisał:
2.
Kod:
W na 1000 obywateli statystycznie przypada:
w Polsce 7,5 szuk broni
w Niemczech 128 szuk broni

Kod:
Ilość zabójstw z użyciem broni na 100 000 obywateli:
w Polsce 1,4
w Niemczech 0,9

Z użyciem JAKIEJ broni? Pałki, noże czy zwykła decha też może zostać uznana za broń.

FILIP22 napisał:
3.
Fakt pierwszy: "New Hampshire oferuje swoim mieszkańcom jedne z najmniej restrykcyjnych przepisów dotyczących posiadania i noszenia broni palnej - pozwolenia nie są wymagane, rejestracja również."
Fakt drugi: "w New Hampshire jest bardzo mała przestępczość".

*ciekawe dlaczego*

Poprosiłbym o źródło.

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 16:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W Szwajcarii jest najmniejsza przestępczość w Europie, a tam posiadanie bronii jest zupełnie normalne, na 7 millionow mieszkancow w Szwajcarii jest ok 2-3 millionów sztuk broni palnej.
Death.Korp
Świeży Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 17:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Możliwe, możliwe. Ale nie porównuj Szwajcarii do Polski. Dwa różne światy.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: spagin1
Xfire: spagin
PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 17:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Death.Korp napisał:
Możliwe, możliwe. Ale nie porównuj Szwajcarii do Polski. Dwa różne światy.

A jednak wyciągasz nieistniejące sytuacje i próbujesz to wszystko do siebie porównać. Ja ci powiem tylko, że nie będziesz wiedział co to będzie dopóki nie spróbujemy.

Jeszcze co do kiboli - już teraz mogą mieć noże, pałki czy nawet głupie tulipany ze stłuczonych butelek. Ktoś ginie? A przecież zagęszczenie ludzi na marszach czy imprezie w rodzaju euro jest ogromne i nawet łatwiej jest komuś dyskretnie wsadzić kosę między żebra niż wyciągnąć broń nie zwracając początkowo zbytniej uwagi. Weź też pod uwagę fakt, że większość osób z tego środowiska do najbogatszych nie należy. Będzie ich stać na broń? Zinterpretuj ten fragment i porównaj go z wyższymi klasami społecznymi, które przepisów nie łamią.

>no tutorial
>for the first 200 times, you fail horribly
>then you get a slight idea how it works
>in free time you watch others do it professionally

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Pieróg
Stary Headcrab

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 17:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z jakiego powodu to są 2 różnie światy?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: