Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

O posiadaniu broni palnej Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 20:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jestem za legalizacją broni. Państwa w stanie pokoju zbroją się po to aby nikomu nie strzeliło (hue hue) do głowy napadnięcie na inny kraj bo w efekcie to kraj atakujący na tym traci (dostaje kontrę nie dość że od ofiary to od jej sojuszników). Grający w Hotline Miami powinni wiedzieć o co chodzi. Broń to jedno, a użycie jej pośród innych uzbrojonych to co innego.

Poza tym zabranianie używania broni daje źródło dochodów przestępcom, którzy pośredniczą w sprzedaży nielegalną bronią.

Zakładanie że ludzie są głupi i będą strzelać do kogo popadnie jest błędem. Człowiek potrafi uczyć się, również na cudzych błędach.

Fast headcrab
Ostrzeżenia: 2

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 22:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Uczciwym obywatelom broń zwyczajnie jest niepotrzebna.

Wspaniałą sprawą jest to, że istnieją tacy ludzie jak Ty. Przecież wszyscy to głupie owieczki bez własnego rozumu, a pewna grupa ludzi musi wiedzieć za nie co jest im potrzebne, a co nie jest, bo same nie wiedzą.

Wstąp do jakiejś polskiej partii politycznej - najlepiej do PO. Pasujesz tam, a z takim nastawieniem naprawdę szybko zrobiłbyś karierę wśród swoich.

Nie chcesz broni? Nie ma problemu. Nikt Ci jej do łapy przecież nie przyklei. Daj jednak ludziom prawo do własnego zdania i nie pisz pierdół typu "wam to niepotrzebne, ja wiem lepiej niż wy".

Sorcerer napisał:
Jak ktoś ma paranoiczny stosunek do świata i potrzebę noszenia przy sobie pistoletu bo się boi ludzi, to niech lepiej zapisze się na psychoterapię.

Nie wiedziałem, że psychoterapeuta jest mistrzem nauk samoobrony.

Sorcerer napisał:
w normalnym kraju, w którym rodacy są życzliwi i pozytywnie nastawieni do świata.

Pytanie kontrolne - wychodzisz z domu?

Sorcerer napisał:
facet na ulicy ma broń - policja chce mu ją odebrać, na co ten zaczyna strzelać. policja otwiera do niego ogień i poważnie rani 7 przypadkowych osób.

Czekaj, czekaj, bo aż duszę się ze śmiechu. Czy Ty tutaj właśnie piszesz, że jesteś przeciwnikiem dostępu do broni wśród... Policji?! Sytuacja, którą opisałeś to tylko i wyłącznie głupota tych ludzi i złe przeszkolenie.

Ostatnio miała miejsce strzelanina w Waszyngtonie. Kiedy zagonili w kozi róg gdzieś koło parku kobietę, którą ścigali - ta prawie przejechała policjantów, którzy ją otoczyli. Żaden z nich jednak nie oddał żadnego strzału. Całą sytuację z komentarzem oglądałem gdzieś w Internecie. Dowiedziałem się min., że policja jest specjalnie szkolona do tego typu zajść. Żaden ze stróżów nie ma prawa do oddania choćby jednego strzału w przypadku kiedy nie ma wolnego do tego pola i pewności, że zbłąkana kula nie zrani nikogo przypadkowego. Równie dobrze mogłoby się to skończyć identycznie gdyby przestępca miał nóż i na widok policjantów zaczął by biegać i dźgać przypadkowych ludzi.

Sorcerer napisał:
Jaka codzienność? Question Mam mnóstwo przyjaciół w Krakowie i Łodzi. Mieszkają tam od lat i nigdy nie spotkali żadnego nożownika. Dajesz się wodzić za nos mediom, które przedstawiają wizję miast opanowanych przez "miłośników broni białej".

No tak! Media wszystko wymyśliły. Ja jakoś znam wielu studentów z Krakowa i Łodzi i wśród nich znajdują się świadkowie niedawnego morderstwa w jednym i drugim mieście. Oba były przedstawiane w mediach - w Łodzi chłopak dostał nożem na chodniku po kłótni z jakimś psycholem, w Krakowie przy akademikach. No, ale znajomi to wszystko zmyślili! Media też kłamią! Nawet ciała podłożyli! Niedawno w krakowskiej akademickiej dyskotece też nikt nie dostał nożem! Wszyscy kłamią! Na świecie panuje pokój i raj! Nagrania video z porachunków pseudokibiców, którzy się tną nożami i maczetami to też fotomontaż! A żadnej mafii (jak to politycy mówią) nie ma!

Nawet w moim, średniej wielkości mieście dochodzi do groźnych sytuacji. Do mnie ostatnio w biały dzień doskoczył jakiś naćpany i podchmielony burak, któremu akurat się agresja włączyła, a jakiś czas temu pałami sprali na śmierć młodego chłopaka. No, ale wymyślam, oczywiście. Takich sytuacji nigdy nie ma, jest 100% bezpieczeństwa. Mogę spać bez problemu na chodniku. To nic, że za ulicą pod barem często są bójki. Uśmiechnięty

Sorcerer napisał:
jak na wioskach są imprezy w remizach czy inne, to często po nich jest awantura, kolesie łapią za jakieś drągi czy inne i się naparzają. Jakby mieli broń palną to by doszło do masowej strzelaniny, przy okazji zginęło trochę dodatkowych osób, młodzież by się pozabijała po pijanemu nawzajem i kto by potem pracował?

Ale dlaczego Ty tak wąskotorowo myślisz? Naprawdę mam wrażenie, że starszy wcale nie oznacza mądrzejszy kiedy piszę z Tobą. Ty zakładasz, że zaraz każdy możliwy człowiek dostanie broń, że będą ludzie chodzić po domach i ją rozdawać.

Po pierwsze - broń to spory wydatek.
Po drugie - dostać ją mogą osoby tylko w pełni zdrowi psychicznie.
Po trzecie - co za idiota bierze broń na imprezę?

Wiem, że jesteś starej daty. Widzę to min. po sposobie w jakim piszesz i jaki masz pogląd na świat. Propaganda stalinowska Cię wychowała. Wiesz lepiej kto jakie ma potrzeby, nie jesteś za tym, aby ludzie mieli broń. Na tym zależało rządzącym, dalej zależy. Bo przecież nieudolni politycy boją się przewrotów. Co jeśli naród w końcu by się opamiętał i pogonił tę hołotę spod koryta? Oczko
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćWyślij email
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 00:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
Jakby broń była legalna to byś go postrzelił i nie miał byś obciętych jajec.

Rozbraja mnie myślenie typu "ja się z czymś nie zgadzam, więc inni powinni mieć to też zabronione". Tak samo jest w Polsce z narkotykami (w dodatku w śmiesznym kontraście do np. alkoholu, który przecież może bezpośrednio zabić w przeciwieństwie do dużej części narkotyków) i wieloma innymi rzeczami. Mentalność polaczków niestety nie pozwoli mi na legalną ochronę swojego własnego życia, mimo że konstytucja mi na to pozwala.

Dobrze, wypowiem się i podepcze Ci po piętach za ten durny post, szczęgólnie za słowo polaczek.
Jestem zadowolony z tego że rząd nie chce zalegalizować narkotyków w naszym kraju tak samo jak i broni. Jeśli chodzi o te pierwsze, to zalegalizowanie tej ustawy niosło by za sobą wiele niegatywnych konsekwencji, niestety tylko mało wyrozumiali ludzie (czyt. gimbusy) chcą aby to przeszło.

Same narkotyki mocno uzależnieniają, nie można tego równo zestawiać z alkoholem. Narkotyki, używki, wpływają mocno na naszą psyche i czasami trudno nad nią zapanować - dobrze wiem na przykładzie mojego znajomego, który popalał sobie, mówił że potrafi nad tym zapanować i że to nie uzależnia, aż pojechał sobie do Holandii w lipcu i rodzice musieli po niego przyjeżdżać bo chłopak zapomniał gdzie jest, kim jest, ogólnie siedzi nadal w psychiatryku. Takich przypadków jest pewnie wiele. Czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie może to za sobą nieść.

Teraz właśnie odnośnie konsekwencji, mogę na przykładzie wskazać na Stany Zjednoczone, gdzie zabójstwo z broni palnej jest codziennością. Rząd USA chce wprowadzić jakieś ograniczenia, ale nic już z tym nie zrobi, to tak jak wrzucić jakąś grafike do sieci, pozostanie tam na zawsze.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Joz
Kopfkrabbe

Steam ID: sc.com/id/joz

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 08:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maxoss napisał:
Same narkotyki mocno uzależnieniają, nie można tego równo zestawiać z alkoholem. Narkotyki, używki, wpływają mocno na naszą psyche i czasami trudno nad nią zapanować - dobrze wiem na przykładzie mojego znajomego, który popalał sobie, mówił że potrafi nad tym zapanować i że to nie uzależnia, aż pojechał sobie do Holandii w lipcu i rodzice musieli po niego przyjeżdżać bo chłopak zapomniał gdzie jest, kim jest, ogólnie siedzi nadal w psychiatryku. Takich przypadków jest pewnie wiele. Czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji jakie może to za sobą nieść.
Chyba jesteś niepoważny mówiąc że narkotyków nie można zestawiać z alkoholem. Alkohol uzależnia tak samo jak narkotyki, zwłaszcza jak masz słabą wolę. Jedynie względy historyczne, kulturowe; fakt że alkohol towarzyszy nam od zawsze powodują że alkohol jest zalegalizowany. Gdyby alkohol nagle został zdelegalizowany, skutki byłyby jeszcze gorsze niż w czasach prohibicji w USA w latach 20.

Nie chcę się wdawać w dyskusję czy trawka jest szkodliwa czy nie, bo to jest temat rzeka. Chodzi mi teraz wyłącznie o fakt, że ludzie powinni mieć wybór czy chcą się truć, czy nie. Czy chcą niszczyć swoje życie na różne sposoby, czy nie. To nie jest decyzja rządu, ani polityków.
Maxoss napisał:
Teraz właśnie odnośnie konsekwencji, mogę na przykładzie wskazać na Stany Zjednoczone, gdzie zabójstwo z broni palnej jest codziennością. Rząd USA chce wprowadzić jakieś ograniczenia, ale nic już z tym nie zrobi, to tak jak wrzucić jakąś grafike do sieci, pozostanie tam na zawsze.

Mogę na przykładzie wskazać Szwajcarię, gdzie zabójstwo z broni palnej nie jest codziennością mimo wysokiego współczynnika posiadania takowej.
galaretka007
Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 09:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
Jakby broń była legalna to byś go postrzelił i nie miał byś obciętych jajec.

Rozbraja mnie myślenie typu "ja się z czymś nie zgadzam, więc inni powinni mieć to też zabronione". Tak samo jest w Polsce z narkotykami (w dodatku w śmiesznym kontraście do np. alkoholu, który przecież może bezpośrednio zabić w przeciwieństwie do dużej części narkotyków) i wieloma innymi rzeczami. Mentalność polaczków niestety nie pozwoli mi na legalną ochronę swojego własnego życia, mimo że konstytucja mi na to pozwala.

Ja nikomu nie zabraniam. Tylko chodzi o to, że jakby była broń dla nas obywateli to na bank byłaby dostępna też dla tych co mają nierówno pod sufitem. Po drugie to nie Ameryka np. w samoobronie to Ciebie by zamknęli (witamy w Polsce). Musieliby zmienić prawo, zanim by wprowadzili broń.
KRÓTKO i na temat. Czy wprowadzą, czy nie to i tak nie będzie stać mnie. Język

Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 09:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja jestem za, bo przeszedłem GTA V, a na kompie nie ma co robić...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Death.Korp
Świeży Headcrab

Steam ID: 76561198001562054

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 10:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Większość z Was myśli, że wprowadzenie broni w Polsce sprawi, że wszelka hołota zniknie z miast bo każdy porządny obywatel ma broń i powstrzyma bandytyzm. Tylko, że osoba która będzie chciała Was napaść, zrobi to wtedy, kiedy nie będziecie się tego spodziewać. Np. wracając z jakiejś imprezy. On strzeli pierwszy, bo jest przygotowany, zdeterminowany. Wy dostaniecie kulkę zanim pomyślicie o wyciągnięciu broni z kabury. Czemu? Bo nie będziecie się spodziewali ataku.

Odnośnie hAmeryki i jej dostępu do broni. Ciągle się słyszy o masakrach w szkołach lub w kinach. Powiedzcie mi, czy ktoś powstrzymał napastnika i uchronił resztę przed masakrą? Przecież dostęp do broni jest bardzo łatwy. Więc idąc Waszym tokiem myślenia, powinien zostać ustrzelony, w momencie wyciągnięcia spluwy.

Samo posiadanie broni nie sprawi, że wszelkiego rodzaju ścierwo pomyśli nad tym, czy strzelać czy nie.

Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 12:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak jak napisał mój przedmówca - jakby posiadanie broni automatycznie podnosiło poziom bezpieczeństwa, to by w USA nie było takich strzelanin i tylu zabójstw z użyciem broni palnej.
To nie dla bezpieczeństwa Amerykanie mają prawo ją posiadać. To producentom broni ta sytuacja jest na rękę. I nie tylko im - władzom też. Ludzie, z których każdy może mieć broń i jest potencjalnie zagrożeniem nie ufają sobie nawzajem, a takimi sporo łatwiej się rządzi.
Proponuję żeby osoby tak bardzo pragnące łatwego dostępu do broni zamiast nakręcać się myślą jakie to by były wtedy bezpieczne wyobraziły sobie najpierw sytuację, w której wszyscy napotkani na ulicy ludzie mają broń palną. Łącznie ze skinami, narodowcami, kibolami, bezdomnymi i tak dalej... Naprawdę czulibyście się wtedy bezpieczniej? Gdy każdy koło Was może nagle wyjąć broń i strzelić?

I proszę mi tu nie gadać o jakichś tam przepisach... Jak dostęp do broni byłby powszechny to zaraz pojawiło by się jej mnóstwo używanej na rynku i można by ją kupić chociażby na bazarze. Nasze społeczeństwo ma bardzo luźny stosunek do przepisów.

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 13:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Chyba jesteś niepoważny mówiąc że narkotyków nie można zestawiać z alkoholem

Okej, troche sie zapędziłem. Problem w tym wszystkim jednak jest taki, że jak już sam powiedziałeś, alkohol towarzyszy nam od bardzo dawna, to też większość ludzi nauczyło się z tego korzystać w sposób rozsądny. Jeśli teraz mieliby zalegalizować narkotyki (owszem, narkotyki też towarzyszą od dosyć dawna, ale nie tak bardzo jak sam alkohol) to skutki naprawdę mogłyby być koszmarne.

W skrócie, społ. polskie nie jest na to gotowe.
majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 13:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeśli ktoś wpadł w nałóg to tylko i wyłącznie z jego winy. Co nie oznacza że zabrania się takim ludziom pomagać. Chodzi o to że masz prawo wolnego wyboru ale wiążą się z tym konsekwencje.

A strzelaniny są głównie tam gdzie wstęp z bronią jest zakazany. Czyli sprawca wie że nikt go nie powstrzyma.

Edit:
Nie ma gwarancji również na to że osobie zdrowiej psychicznie nagle "odbije" i zadecyduje że kogoś popchnie ze schodów.

Ostatnio zmieniony przez majan_pl dnia Sro Paź 09, 2013 13:30, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 13:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dav napisał:

Wspaniałą sprawą jest to, że istnieją tacy ludzie jak Ty. Przecież wszyscy to głupie owieczki bez własnego rozumu, a pewna grupa ludzi musi wiedzieć za nie co jest im potrzebne, a co nie jest, bo same nie wiedzą.

Wstąp do jakiejś polskiej partii politycznej - najlepiej do PO. Pasujesz tam, a z takim nastawieniem naprawdę szybko zrobiłbyś karierę wśród swoich.

Nie chcesz broni? Nie ma problemu. Nikt Ci jej do łapy przecież nie przyklei. Daj jednak ludziom prawo do własnego zdania i nie pisz pierdół typu "wam to niepotrzebne, ja wiem lepiej niż wy".

Nie wiedziałem, że psychoterapeuta jest mistrzem nauk samoobrony.

Pytanie kontrolne - wychodzisz z domu?

Żaden ze stróżów nie ma prawa do oddania choćby jednego strzału w przypadku kiedy nie ma wolnego do tego pola i pewności, że zbłąkana kula nie zrani nikogo przypadkowego.

No tak! Media wszystko wymyśliły. Ja jakoś znam wielu studentów z Krakowa i Łodzi i wśród nich znajdują się świadkowie niedawnego morderstwa w jednym i drugim mieście.Nagrania video z porachunków pseudokibiców, którzy się tną nożami i maczetami to też fotomontaż! A żadnej mafii (jak to politycy mówią) nie ma!

Nawet w moim, średniej wielkości mieście dochodzi do groźnych sytuacji. Do mnie ostatnio w biały dzień doskoczył jakiś naćpany i podchmielony burak, któremu akurat się agresja włączyła, a jakiś czas temu pałami sprali na śmierć młodego chłopaka.

Ale dlaczego Ty tak wąskotorowo myślisz? Naprawdę mam wrażenie, że starszy wcale nie oznacza mądrzejszy kiedy piszę z Tobą. Ty zakładasz, że zaraz każdy możliwy człowiek dostanie broń, że będą ludzie chodzić po domach i ją rozdawać.

Po pierwsze - broń to spory wydatek.
Po drugie - dostać ją mogą osoby tylko w pełni zdrowi psychicznie.
Po trzecie - co za idiota bierze broń na imprezę?

Wiem, że jesteś starej daty. Widzę to min. po sposobie w jakim piszesz i jaki masz pogląd na świat. Propaganda stalinowska Cię wychowała. Wiesz lepiej kto jakie ma potrzeby, nie jesteś za tym, aby ludzie mieli broń. Na tym zależało rządzącym, dalej zależy. Bo przecież nieudolni politycy boją się przewrotów. Co jeśli naród w końcu by się opamiętał i pogonił tę hołotę spod koryta? Oczko

1. Sam piszesz dokładnie w tym stylu. Język
2. Muszę Cię sprowadzić na ziemię - sorki nie jesteś jasnowidzem - z poglądami PO nie mam nic wspólnego.
3. Patrz punkt 1
4. Psychoterapeuta uświadomi Ci, że dramatyzujesz i niepotrzebnie się boisz.
5. Nie - poruszam się BWP po mieście.
Bardzo szczęśliwy
6. Ile tych wydarzeń jest w skali roku? Jaka jest polska statystyka na ten temat? W Polsce jest ponad 900 miast, a piszesz o historiach z dwóch.
7. I co z tym "burakiem"? Czy mam dobre wrażenie, że jednak przeżyłeś bez broni? A może czytam teksty napisane przez zombie? Oczko
8. Przy powszechnym dostępie do broni raz dwa będzie tak jak np do niedawna z telewizorami 40 cali czy samochodami - można ją będzie kupić używaną od ręki i za grosze
9. Nie ma ŻADNEJ GWARANCJI, że osobie uznanej za "zdrową psychicznie" nagle nie odbije. W końcu przestępstw na ogół nie dokonują świry tylko ludzie mieszczący się w normie. Do tego mnóstwo w tym kraju można załatwić po znajomości, albo za łapówkę. A idiota weźmie broń na imprezę, bo jest idiotą i chce zrobić wrażenie na kumplach, albo na dziewczynie, albo będzie się czuł zagrożony.
10. "Stalinowska propaganda mnie wychowała"? Po co się ograniczasz? Napisz od razu, że jestem rosyjskim Żydem, który pracował w SB. Język

Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 16:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Bla, bla, bla

Wybacz, ale dla mnie jesteś zwykłym głupkiem. Nie docierają do ciebie fakty, a dostęp do broni porównujesz z... dostępem do telewizorów czy samochodów! Od kiedy przed zakupem telewizora trzeba zdać szereg testów psychologicznych, rejestrować każdy egzemplarz i liczyć się z kontrolą Policji co jakiś czas? Od kiedy gdy chcesz sprzedać używany telewizor musisz to zgłaszać, podawać dane osobowe kupca?

Także dyskusję tutaj mogę z tobą skończyć, bo skoro nie rozumiesz argumentów najprostszych to jaki sens ma dalsza rozmowa z tobą? Powinieneś sobie wziąć do serca to, że człowiek nie powinien się wypowiadać w sprawach, o których nie ma pojęcia tak jak Kolega wyżej, który uważa, że alkoholu nie można stawiać na równi z trawką.

Dla ciebie dostęp do broni = rozdawanie nieoznakowanych sztuk na bazarach za pół darmo głupim małpom, którzy tylko czekają aby odstrzelić czyjś łeb + nie wprowadzanie żadnych zmian w polskim prawie.

Dalej uważam, że osoba myśląca w ten sposób jest zwykłym debilem, bo jak nazwać człowieka, który przy najdurniejszych argumentach na świecie trzyma się całe życie i nic do niego nie może dotrzeć, nawet przemyślane i logiczne słowa? Patrzysz w jednym jedynym kierunku, który dla CIEBIE jest słuszny i nawet NIE PRÓBUJESZ spoglądnąć gdzieś w bok.
marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 19:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maxoss napisał:
Jeśli chodzi o te pierwsze, to zalegalizowanie tej ustawy niosło by za sobą wiele niegatywnych konsekwencji, niestety tylko mało wyrozumiali ludzie (czyt. gimbusy) chcą aby to przeszło.
No tak, nie ma to jak zastosować chwyt "jesteś jeszcze młody, więc pojadę cię za wiek". Poza tym nie wiem co złego jest w słowie polaczek - nie mam nic do normalnych, porządnych Polaków, a ty dobrze wiesz, co słowo polaczek oznacza.

Maxoss napisał:
Zaskoczę cię: najbardziej uzależniająca substancja to nikotyna. Jeszcze jedno zaskoczenie: alkoholem, papierosami oraz mało popularne narkotyki twarde, jak heroina czy amfetamina mogą bezpośrednio zabić, zaś większość narkotyków miękkich, takich jak marihuana, nie.

galaretka007 napisał:
Tylko chodzi o to, że jakby była broń dla nas obywateli to na bank byłaby dostępna też dla tych co mają nierówno pod sufitem. Po drugie to nie Ameryka np. w samoobronie to Ciebie by zamknęli (witamy w Polsce). Musieliby zmienić prawo, zanim by wprowadzili broń.
Wy serio myślicie że ja chciałbym zalegalizować broń tak o, teraz? To oczywiste, że każda osoba chcąca posiadać broń musiałaby najpierw przechodzić testy. A samoobrona... cóż, rzeczywiście w Polsce trudno byłoby coś z tym zdziałać.

Death.Korp napisał:
Większość z Was myśli, że wprowadzenie broni w Polsce sprawi, że wszelka hołota zniknie z miast bo każdy porządny obywatel ma broń i powstrzyma bandytyzm. Tylko, że osoba która będzie chciała Was napaść, zrobi to wtedy, kiedy nie będziecie się tego spodziewać. Np. wracając z jakiejś imprezy. On strzeli pierwszy, bo jest przygotowany, zdeterminowany. Wy dostaniecie kulkę zanim pomyślicie o wyciągnięciu broni z kabury. Czemu? Bo nie będziecie się spodziewali ataku.
A bez broni co taka osoba zrobi? Weźmie z kuchni nóż i wbije mi go z zaskoczenia w szyję. C'mon, od ataku z zaskoczenia nikt się nie obroni, czy z bronią palną czy bez.

Death.Korp napisał:
Odnośnie hAmeryki i jej dostępu do broni. Ciągle się słyszy o masakrach w szkołach lub w kinach. Powiedzcie mi, czy ktoś powstrzymał napastnika i uchronił resztę przed masakrą? Przecież dostęp do broni jest bardzo łatwy. Więc idąc Waszym tokiem myślenia, powinien zostać ustrzelony, w momencie wyciągnięcia spluwy.
Ty myślisz, że dzieciaki do szkoły mogą nosić broń? Wszyscy pracownicy również mają zakaz, mogą jedynie wnieść ją ukradkiem (i nielegalnie), ale dzięki uratować kilkoro dzieci. W kinie też pewnie jakoś sprawdzają, czy nie wnosi się broni, a jak ktoś urządza masakrę w sali kinowej to na pewno nie siedzi tam i czeka, tylko w czasie seansu wbiega z bronią i zaczyna strzelać.

Sorcerer napisał:
Jak dostęp do broni byłby powszechny to zaraz pojawiło by się jej mnóstwo używanej na rynku i można by ją kupić chociażby na bazarze.
A teraz jest inaczej? Jak będziesz chciał kupić nielegalnie broń, to ją kupisz.

Joz napisał:
Nie chcę się wdawać w dyskusję czy trawka jest szkodliwa czy nie, bo to jest temat rzeka. Chodzi mi teraz wyłącznie o fakt, że ludzie powinni mieć wybór czy chcą się truć, czy nie. Czy chcą niszczyć swoje życie na różne sposoby, czy nie. To nie jest decyzja rządu, ani polityków.
No i z tym się całkowicie zgadzam. Ja uważam, że wszystkie używki powinny być legalne. Gdyby jakiś idiota z własnej głupoty przez to zginął, to tylko byśmy zyskali.
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 19:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Taki tam cytat "Rzeczpospolitej":

Cytat:
W Wielkiej Brytanii broni innej niż myśliwska od wielu lat posiadać nie wolno, lecz liczba nielegalnych pistoletów i rewolwerów rośnie lawinowo wraz z przestępczością. Natomiast np. w Czechach czy Niemczech, w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, legalnej broni jest kilkakrotnie więcej niż w Polsce, bez szkody dla publicznego bezpieczeństwa. To ważne przykłady, bo z krajów bliskich nam kulturowo. Dowodzą, że to nie legalna broń jest przyczyną przestępczości, lecz nierozwiązane problemy społeczne, etniczne itp.

Tezę tę dodatkowo potwierdzają statystyki poszczególnych krajów, z których wynika, że przestępstw z wykorzystaniem legalnej broni nieomal się nie popełnia, a i migracja broni pomiędzy białą a czarną strefą jest niewielka. Analogiczne wnioski wyciąga się z porównania USA ze Szwajcarią i Kanadą – krajów podobnych pod względem dostępności broni, a tak różnych w statystykach przestępczości.

Stany Zjednoczone stanowią zresztą osobne zagadnienie. Kraj ten, z wysoką liczbą zabójstw popełnianych z użyciem broni palnej, przedstawia się jako koronny dowód na fatalny związek pomiędzy rozpowszechnieniem broni a przestępczością. Niesłusznie, skoro i tam przestępstwa popełnia się głównie z użyciem broni nielegalnej, a feralne statystyki windowane są przez mieszkańców różnorakich gett żyjących w warunkach niewyobrażalnej dysfunkcji społecznej.

Oczywiście przestępstwa oraz wypadki z użyciem legalnej broni też się zdarzają, stąd pytanie, czy nie należałoby zakazać dostępu do broni, gdyby miało to uratować choćby jedno życie. Analiza statystyk prowadzi jednak do wniosku, że nasycenie bronią ma wpływ na liczbę zabójstw z jej użyciem, ale nie na liczbę zabójstw ogółem. Jeśli ktoś chce kogoś zabić, zrobi to dowolnym dostępnym narzędziem (nożem, młotkiem czy siekierą) albo i gołymi rękami. Jeżeli zaś takiego zamiaru nie ma, morderstwa nie popełni.

Ponadto dostęp obywateli do legalnej broni wiąże się ze znacznym zmniejszeniem przestępczości. Jak wynika z niedawnych amerykańskich doświadczeń, w trzydziestu kilku stanach w ciągu kilku lat od wprowadzenia prawa pozwalającego na noszenie ukrytej broni przestępczość kryminalna systematycznie malała. W pozostałych zaś rosła lub utrzymywała się na dotychczasowym poziomie. Ponieważ nowelizacje prawa były dokonywane w różnym czasie (co wykluczyło wpływ jakiegoś innego czynnika), wynika z tej prawidłowości wniosek, że licząc się ze zbrojnym oporem, przestępcy mniej spontanicznie podejmują ryzyko bezprawnego zamachu.

Z wyróżnieniem dla:

Cytat:
Ludzie pozbawieni moralnej konstytucji zawsze zabijali. Jeśli ktoś chce zabić, zrobi to młotkiem, siekierą albo gołymi rękami
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 20:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Właśnie sobie czytałem w gazecie, że spokojny starszy pan mający od 20 lat zarejestrowaną broń zdenerwował się na sąsiada i postanowił go zastrzelić. Na szczęście trafił tylko raz. No i jak to się ma do psychotestów?

Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 20:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sorcerer napisał:
Właśnie sobie czytałem w gazecie, że spokojny starszy pan mający od 20 lat zarejestrowaną broń zdenerwował się na sąsiada i postanowił go zastrzelić. Na szczęście trafił tylko raz. No i jak to się ma do psychotestów?

Może tak, że powinno się je robić co jakiś czas? Tak jak testy np. kolejarzy, którzy muszą chyba co roku je robić?

Poza tym dlaczego wy zawsze przytaczacie przykłady jakichś popaprańców, którym odbiło, ale NIGDY nie przytoczycie przykładu jakiegoś człowieka, który dzięki posiadanej broni ocalił życie swoje i innych przed napastnikiem? Dla udowodnienia swoich racji patrzycie tylko w jedną stronę.
Debosy
Headcrab ALL in one

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 21:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Joz napisał:
Debosy napisał:
Ogólnie mam sycznośc z prasą z lat 1900 - 1939 w mojej pracy.

Dostep do broni w tych latach był bardzo łatwy, i co jeden numer gazety to ze 2 morderstwa właśnie z użyciem broni palnej, w tym dość często na tle politycznym.

Wiem że czasy mamy inne ale myśle że przede wszystkim musiałby poprawić się poziom polskiego wymiaru sprawiedliwości by można wogóle o tym myśleć.

Chyba nie sądzisz, że cokolwiek by się zmieniło gdyby w tamtych czasach dostęp do broni palnej byłby łatwiejszy. To akurat jest kwestia mentalności. W XXI wieku ludzie już wiedzą że ze swoimi przeciwnikami politycznymi łatwiej rozmawiać, a nie strzelać.

Aż tak tego przyrównywać nie chciałem. Chodzi o to że pojawienie się broni czy ktoś chce czy nie podniesie ilość zabójstw z uzyciem broni palnej, może minimalnie ale zawsze się podniesie.

Druga sprawa to to że u nas zabicie kogoś w samoobronie często powoduje że karany jest broniący się człowiek.

galaretka007
Dojrzały Headcrab
Ostrzeżenia: 1

Steam ID: playowiec

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 21:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

[quote="Debosy"][quote="Joz"]
Debosy napisał:
Druga sprawa to to że u nas zabicie kogoś w samoobronie często powoduje że karany jest broniący się człowiek.

galaretka007 napisał:
marcinoz97 napisał:
...

Musieliby zmienić prawo, zanim by wprowadzili broń.

Właśnie o tym mówiłem.

Fast headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 22:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A oto statystyki, które powinny zamknąć gęby Sorcererowi i jemu podobnych (ale niestety nie zamkną, bo oni wiedzą lepiej od statystyk).

- PRZESTĘPSTWA PRZY UŻYCIU BRONI PALNEJ
- ILOŚĆ POZWOLEŃ NA BROŃ

2002 - 111 zabójstw, 1.170 ogółu popełnionych przestępstw z użyciem broni | 148 189 pozwoleń na broń
2012 - 30 zabójstw, 490 ogółu popełnionych przestępstw z użyciem broni | 183 577 pozwoleń na broń

Interpretacja? Im więcej broni w społeczeństwie, tym większe bezpieczeństwo i mniejsza przestępczość. Widać tutaj też to, że wcale nie jest tak jak piszecie - że więcej broni dostępnej dla ludzi = więcej morderstw.
Jak i te argumenty w postaci statystyk do was nie trafią to już nie wiem czy mieć was za ludzi inteligentnych czy zupełnie odwrotnie.
Dav
Fast headcrab

PostWysłany: Sro Paź 09, 2013 22:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

galaretka007 napisał:

galaretka007 napisał:
marcinoz97 napisał:
...

Musieliby zmienić prawo, zanim by wprowadzili broń.

Właśnie o tym mówiłem.

Przecież o tym się mówi cały czas, a niektórzy w tym temacie mają chyba ustawioną jakąś autocenzurę na te słowa.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat