Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Zasilacz pod kątem upgrade komputera. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ecto
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 21:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No siema
Prawdopodobnie przyczyną niedawnej awarii mojego kompa byl zasilacz, bo reszta komponentów jest sprawna. Muszę wiec kupic nowy zasilacz, ale ale...
No właśnie. Już wkrótce mam zamiar upgradeować karte graficzną, jak przyjdzie co do czego to i w tej kwestii poproszę was o radę, ale mówię o tym teraz, bo zasilacz ten musi być kupiony pod kątem juz lepszej niz HD 5770 karty. Ale do rzeczy.
Jak na razie mowa tu o i5 2500K, 8 GB Kingstona i Asusie P67 PRO3, plus dwa dyski Seagate'a, jeden 2 TB, drugi 320, oba SATA.
Moj stary zasilacz mial 550W. To chyba za mało na taki sprzet? Dlatego pod kątem planowanej przeze mnie wymiany znalazłem to:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49360

Co myślicie? Niestety kluczowym kryterium jest cena, nie mogę sobie pozwolić na wydanie 700 złotych na zasilacz.
Z góry dzięki za pomoc
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Sorcerer
Najstarszy z Headcrabów

Steam ID: - Sorcerer -

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 22:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A jakiej marki był Twój stary zasilacz? Bo ten co pokazałeś to ja o niej w ogóle nie słyszałem..

Wędruję ku tęczy przez czas i przestrzeń. Uśmiechnięty
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraNumer Gadu Gadu
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 22:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ecto napisał:
No siema
Prawdopodobnie przyczyną niedawnej awarii mojego kompa byl zasilacz, bo reszta komponentów jest sprawna. Muszę wiec kupic nowy zasilacz, ale ale...
No właśnie. Już wkrótce mam zamiar upgradeować karte graficzną, jak przyjdzie co do czego to i w tej kwestii poproszę was o radę, ale mówię o tym teraz, bo zasilacz ten musi być kupiony pod kątem juz lepszej niz HD 5770 karty. Ale do rzeczy.
Jak na razie mowa tu o i5 2500K, 8 GB Kingstona i Asusie P67 PRO3, plus dwa dyski Seagate'a, jeden 2 TB, drugi 320, oba SATA.
Moj stary zasilacz mial 550W. To chyba za mało na taki sprzet? Dlatego pod kątem planowanej przeze mnie wymiany znalazłem to:
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=49360

Co myślicie? Niestety kluczowym kryterium jest cena, nie mogę sobie pozwolić na wydanie 700 złotych na zasilacz.
Z góry dzięki za pomoc
Jaka lub ile ty tam chcesz grafik wsadzic Bardzo szczęśliwy
Nvidia do Titana zaleca 600W zasilacz a to przy zalozeniu ze w systemie bedzie i7. Wspolczesne grafiki ciagna mniej pradu niz poprzednia generacja.

Kup markowy zasilacz okolo 550W chyba ze planujesz wydac na grafike 2 do 4k to moze warto wybrac 650W Oczko

dodam ze moj serwer po dodaniu grafiki (i5 3470, 8GB ram, 4 x 2TB 3,5", 1 x 500GB 2,5", GTX 660Ti) pod obciazeniem ledwo ciagnie okolo 350W ze sciany (zasilacz jest 80+ Bronze i 600W czyli mozna liczyc ze wlasciwy obciazenie sprzetu to okolo 315-320W)

Ostatnio zmieniony przez ClassicGOD dnia Czw Maj 16, 2013 23:11, w całości zmieniany 1 raz
Ecto
Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 23:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Okej, brzmi rozsądnie, a jakie marki załóżmy tej 550 by wchodziły w grę?
A karta jeszcze nie wiem jaka, to raczej osobny temat do dyskusji, ale w granicach do 1000 zł, więc faktycznie z tej strony obciążeń nie będzie.
Poprzedni zasilacz był Chiefteku.
ClassicGOD
Gonarch

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 23:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ecto napisał:
Okej, brzmi rozsądnie, a jakie marki załóżmy tej 550 by wchodziły w grę?
A karta jeszcze nie wiem jaka, to raczej osobny temat do dyskusji, ale w granicach do 1000 zł, więc faktycznie z tej strony obciążeń nie będzie.
Poprzedni zasilacz był Chiefteku.
W cenach okolo 250pln prawie kazdy producent markowych zasilaczy ma jakas propozycje. OCZ, Corsair, Antec, be quiet!, XFX, Fractal Design, Silverstone czy Sesonic robia dobre zasilacze. Aktualnie jest chyba wiecej markowych PSU na rynku niz niemarkowych kup Uśmiechnięty

Headcrab wyjadacz

PostWysłany: Czw Maj 16, 2013 23:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wspaniale. Zorientuję się w cenach, markach i opiniach i zrobię co należy. Jakby coś było na rzeczy to jeszcze napiszę. Dzięki. Na Tobie serio można polegać Bardzo szczęśliwy
Maxoss
Stary Headcrab

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 00:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wszystko zależy od mocy lini 12v

Przykładowo linia 12v na SilentiumPC Deus G1 500W to aż 468 max W. Jeżeli karta GTX 660 w stresie bierze max 130W, procek i5 100W oraz cała reszta to powinieneś mieć jeszcze w zapasie jakieś 200W, to jest wystarczające. Ten zasilacz który wymieniłem wg recenzji oraz opini jest wstanie uciągnąć nawet GTX 680, ale także SLI.

Nie ma sensu kupywać zasilacza na przyszłość, po prostu.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat