Strona główna  | FAQ  |  Szukaj  |  Użytkownicy  |  Grupy   |  Rejestracja  |  Profil  |  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  |  Zaloguj

Ostatnia nadzieja Headcraba? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Poll :: Co o tym myślisz?

dobry pomysł
36%
 36%  [ 11 ]
zły pomysł
46%
 46%  [ 14 ]
róbcie co chcecie
16%
 16%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 30

Autor Wiadomość
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 20:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niedawno napisał do Classica i do mnie esterling, admin serwisu www.centrumvalve.pl z propozycją unifikacji.
Jakby to miało wyglądać? Bazy danych obu for zostałyby połączone i posty/konta z HC wylądowałby na nowym skrypcie wespół z tym co widzicie pod podanym wyżej adresem. Część tematów oczywiście poszłaby do kosza, ale to wymaga jeszcze dyskusji i namysłu. Zresztą opcji jest kilka, ale myślę, że to już wam przedstawi sam esterling. Oczko

Zdaję sobie sprawę z faktu, że pewnie większość z was będzie temu pomysłowi niechętna, ale widzicie sami jak wygląda sytuacja na HC i nikt z nas nie ma złudzeń, że to koniec żywota tego serwisu. Esterling ma doświadczenie w prowadzeniu stron i for, a do tego to czego nie ma nikt na HC, czyli czas, siłę i wizję, żeby prowadzić i rozwijać taki serwis. Jego forum, jak sami możecie zobaczyć, jest zadbane i na bieżąco ulepszane.
Wiem, że ogólnie są trudne czasy i że fora to przeżytek w agonii (czego dowód mamy tutaj), ale może taka unifikacja to właśnie ostatnia nadzieja Hiczkraba...?

Podkreślam, że na razie jest to tylko luźna propozycja.

Co o tym myślicie?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
esterling
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 21:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Od razu wyjaśniam kilka kwestii. Uśmiechnięty

Po pierwsze: nie mamy planów zawojowania internetów, budowy wielkich serwisów czy zabawy w startupy. Oczko Faktycznie dyskusja na forach i same fora z wolna umierają, wypierane przez ciągle skracający się cykl życia informacji. Twory takie jak Facebook, Instagram czy Snapchat nie tylko skutecznie wyparły fora, ale i w pewien sposób zabiły dialog w internecie, sprowadzając go do formy memów, krótkich komentarzy czy zdjęć dostępnych przez 7 sekund. Pisałem o tym nieraz na CentrumValve.

Po drugie: co dziwi także mnie - chce nam się. Z jakiegoś powodu CentrumValve (dawniej HalfLife3.pl) stało się miejscem, gdzie wiele osób lubi wchodzić, pisać i dyskutować. Regularnie pojawiają się aktualności, regularnie serwujemy jakieś akcje dla społeczności. Nie wynika to z tego, że siedzę na garnuszku rodziców i mam masę wolnego czasu - wręcz odwrotnie - pracuję na pełen etat i studiuję dziennie (na szczęście studia już kończę). Ale CV stało się także swoistym bastionem oddzielającym nas od treści serwowanych przez rozmaite pudelki, bezużyteczne i kolejne kopie kwejka.

Po trzecie: jeśli odmówicie bądź uznacie, że w poważaniu macie inne forum - nie ma problemu - w pełni to rozumiem. Serwisy takie jak CV nigdy nie będą rentowne, bo z zasady skierowane są do wąskiej grupy zazwyczaj świadomych internautów. Dlatego potencjalne połączenie nie byłoby dla nas okazją na wielki biznesowy triumf, a jedynie szansą na powiększenie naszej zacnej społeczności.

Scenariuszy jest wiele: zarówno połączenie baz danych (wykonalne, choć trudne), jak i zwyczajne przekierowanie. Istnieje też opcja, że zwyczajnie część z was uzna, że podoba się wam u nas i mimo, że do formalnej unifikacji nie dojdzie, to pojawicie się u nas. Zapraszamy. Uśmiechnięty

I moja subiektywna opinia: dlaczego taki serwis ma sens? Przede wszystkim bowiem Valve tworzy fajne rzeczy, które stają się fajnym filarem serwisu. W życiu bym nie przypuszczał, że CSGO stanie się dla mnie tak przyjemną formą oderwania od rzeczywistości. I pewnie nie ja jeden. Te rzeczy inspirują, stają się bazą pod wiele pomysłów czy projektów: komiksy, memy, mody, itd. - to wszystko powstawało tu, powstaje u nas i w wielu innych miejscach.

Valve, a w szczególności HL3, to także fenomen. Choć drastycznie skraca się cykl życia produktów, informacji czy nawet memów: żart z potwierdzeniem HL3 ma się doskonale. To pokazuje siłę społeczności, przywiązanie do marki i znakomitość wcześniejszych części (no i trochę naszą naiwność... Oczko ).

Niebawem szykujemy nową odsłonę serwisu, mamy także wiele pomysłów i małych projektów, które chcielibyśmy realizować. Chyba najbardziej motywuje nas to, że zwyczajnie lubimy swoje internetowe towarzystwo i całkiem dobrze się bawimy wsiadając w kolejny hype train i narzekając na Valve.

Nie chciałbym by cokolwiek działo się wbrew wam, stąd otwarta dyskusja. Jeśli będziecie przeciwni - jak wspomniałem - rozumiem potencjalne obiekcje czy niechęć i w pełni to szanuję.
marcinoz97
Stary Headcrab

Steam ID: Meowchin

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 22:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

esterling napisał:
Przede wszystkim bowiem Valve tworzy fajne rzeczy

A ja się nie zgadzam. Valve już nie tworzy fajnych rzeczy. To forum umarło właśnie dlatego - nie ma o czym gadać. Bo o czym - nowych czapkach, broniach albo jakichś w sumie nieistotnych zmianach w Steamie? Ludzie wchodzą tu już tylko z sentymentu. Czasem coś skrobną, czasem trafi się jakaś mała gównoburza. Ale poza tym to forum jest martwe.

Nie żebym miał coś do waszego serwisu, wręcz przeciwnie, bardzo fajny, ale o czym mielibyśmy tam gadać? Użytkownicy tego forum to w mniejszym lub większym stopniu weterani Half-Life'a. Nie rusza ich już snucie podejrzeń, ani tym bardziej dyskusje na temat samego uniwersum, bo już właściwie wszystkie tematy zostały wyczerpane.

W skrócie, dopóki Valve nie wypuści nowej gry z nowego uniwersum, albo nowego tytułu z obecnego (no bo c'mon, chyba nikt nie liczy na HL3?), to nie będzie o czym gadać ani u was, ani u nas.
esterling
Świeży Headcrab

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 22:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
esterling napisał:

Valve już nie tworzy fajnych rzeczy. To forum umarło właśnie dlatego - nie ma o czym gadać. Bo o czym - nowych czapkach, broniach albo jakichś w sumie nieistotnych zmianach w Steamie?

To już subiektywna opinia: choćby Steam VR (czyli HTC Vive) i generalnie inne produkty VR. Wiele osób z naszego forum jest temat zainteresowana, udziela się, a niektórzy nawet testowali.

Dla jednych CSGO to hazard i dzieciarnia, dla innych fajna zabawa i raj dla kolekcjonera.

Pojawił się Source2, który zgodnie z założeniami Valve ma służyć przede wszystkim społeczności modderów itp.

marcinoz97 napisał:
W skrócie, dopóki Valve nie wypuści nowej gry z nowego uniwersum, albo nowego tytułu z obecnego (no bo c'mon, chyba nikt nie liczy na HL3?), to nie będzie o czym gadać ani u was, ani u nas.

A jednak wciąż udaje nam się dyskutować i znajdujemy liczne tematy do rozmowy. Oczko

Ale jak już wspominałem: nic na siłę. Uśmiechnięty
Kalin
Headcrab wyjadacz
Ostrzeżenia: 3

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 22:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W sumie fajnie. Przeszczep nowotwora, tego jeszcze nie było.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćNumer Gadu Gadu
Magpie
Gonarch

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 23:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:

Kiedy Headcrab powstawał, HL było na topie i fakt, że dyskusje kręciły się głównie wokół tej serii, to ona napędzała to forum. Potem stało się jak się stało, tyle że jak zauważył esterling Valve to nie tylko HL.
Osobiście cieszę się, że znalazł się ktoś, kto ma ochotę i możliwości zrobić coś sensownego, chociaż jest to dość szalone przedsięwzięcie. No ale jak było powiedziane, nic na siłę.
Pieróg
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 2

Steam ID: rozpierog

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 23:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wiem, że to #Nikogo, ale jakby do tego "przeszczepu nowotwora" doszło to bym to po prostu olał. Nie mam ochoty na dyskusję o Volvo, bo to po prostu przestał być ciekawy temat do rozmów. Ja osobiście wchodzę na Headcraba trochę z sentymentu, ale zwłaszcza dla ludzi. Nawet nie ukrywamy, że jesteśmy lożą szyderców pośród fandomu, przeszliśmy przez wszystkie etapy życia forum i zainteresowania poczynaniami Valve i ja osobiście nie miałbym po co zaczynać na nowo rozmowy o tym co już dawno zostało rozstrzygnięte w naszej społeczności (aż mi się przypominają liczne wątki "Kim jest Gman-Teoria wyjaśniająca wszystko" itp.). Rozmowy o updateach do CS:GO również mnie nie interesują bo lepszym miejscem jest do tego /r/GlobalOffensive, tak samo z Dotą, TF2 przestał mnie jarać lata temu, a o Portalu i HL, tak jak napisałem wyżej, wszystko zostało powiedziane.

Anyway, IMHO przeszczep zakończył by się śmiercią całej społeczności HC, ten kto chciał pogadać o Valve znalazł sobie do tego CV.pl, tak jak na przykład Lousie i bardzo się cieszę, że takie miejsce jest, ale HC dawno przestało być "Centrum Platformy Steam" i stało się "Jednym wielkim hermetycznym żartem" i nie oszukujmy się każdy kto tu siedzi jest w jakimś stopniu z tego zadowolony. Mamy swoje miejsce w internecie gdzie "znamy się" i możemy pisać głupoty jak nam się tylko podoba, od czasu do czasu schodząc na jakieś poważne tematy.

Ostatnio zmieniony przez Pieróg dnia Czw Sty 21, 2016 02:21, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Mixon
Headcrab 4 dead

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 00:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kalin napisał:
W sumie fajnie. Przeszczep nowotwora, tego jeszcze nie było.

Cytat:
Ja osobiście wchodzę na Headcraba trochę z sentymentu, ale zwłaszcza dla ludzi. IMHO przeszczep zakończył by się śmiercią całej społeczności HC, ten kto chciał pogadać o Valve znalazł sobie do tego CV.pl

Właściwie to to, Headcrab w stanie agonalnym daje swobodę "dyskusji" na poziomie zera, a póki w temacie HL więcej się nie dzieje... właściwie nie widzę sensu podnoszenia tego poziomu. Fajnie, że istnieje strona gdzie można nieironicznie pogadać o Haf-lajfie i skórkach do CS, ale na dzień dzisiejszy to już nie moje klimaty.

Plus mam świadomość, że jako upadły herszt trolli dostałbym bana na jakimkolwiek cywilizowanym forum. Człowieka da się wyciągnąć z hiczkraba, ale hiczkraba z człowieka już nie.

Spoiler:

Jeśli już coś robimy, to dodajmy shoutbox

esterling
Świeży Headcrab

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 00:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Trudno odmówić słuszności waszym argumentom i faktycznie w ich obliczu unifikacja sensu większego nie ma. Miło mi natomiast, że merytorycznie odnieśliście się do propozycji.

Mixon: akurat u nas trolling w dobrym wydaniu jest nie tylko akceptowany, ale i szanowany. Oczko Zależy nam, by serwis był ostoją wartościowych treści, ale nie mamy przysłowiowego kija w dupie.

Także w swoim i redakcji imieniu zapraszam, być może ktoś z was znajdzie jeszcze w sobie chęć dyskusji o produkcjach i produktach Valve. Zresztą: sporo u nas dyskusji także na inne tematy.

Pozdrawiam.
Max
Stary Headcrab
Ostrzeżenia: 1

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 00:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No, Mixon dobrze prawi. Dyskusja o HL wyczerpała się już kilka lat temu (bo jak długo można gadać na temat G-Mana czy resztkach z bety), za to headcrab stał się trochę taką zamknięta grupą społeczności - większość siebie zna i jakoś to leci.
Pieróg
Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 00:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mixon napisał:
Jeśli już coś robimy, to dodajmy shoutbox

Teraz to nie wiem czy coś po za shoutboxem jest potrzebne na Hiczkrabie
Cytat:
akurat u nas trolling w dobrym wydaniu jest nie tylko akceptowany, ale i szanowany.

Dobry trolling
Headcrab
Wybierz jedno

Headcrab pod napięciem

Steam ID: elektryk91
Xfire: wywalcie tą rubrykę bo Woozie tak każe!
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 01:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pieróg napisał:
Wiem, że to #Nikogo, ale jakby to tego "przeszczepu nowotwora" doszło to bym to po prostu olał

Chyba to ^. Po prostu nie chce mi angażować w nową społeczność. Za stary na to jestem. Oczko

CzajnikGrozy
Headcrab wyjadacz

Steam ID: (sc).com/id/CzajnikGrozy

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 14:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jestem całkowicie za unifikacją. Scena HL powinna trzymać się razem, a jak zapewnił nas esterling, chce mu się Szczęsliwy Gordon Dziwię się, że dopiero teraz poruszyliście tę kwestię szczerze mówiąc.
Woozie
Apple Headcrab

Steam ID: kubastr11
Xfire: wywalcie tą rubrykę, i tak do niej wpisują same pierdoły
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 15:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MatiZ napisał:
Jestem całkowicie za unifikacją. Scena HL powinna trzymać się razem, a jak zapewnił nas esterling, chce mu się Szczęsliwy Gordon Dziwię się, że dopiero teraz poruszyliście tę kwestię szczerze mówiąc.

A widzisz na Headcrabie jakąś scenę HL? Ja niezbyt. Jak wspomnieli poprzednicy, Headcrab to zbieranina ludzi gadających o dupie maryni i bardziej wyśmiewających niźli chwalących firmę z kurkiem w logo.

Gonarch

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 16:39 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MatiZ, jakby to powiedzieć, długo cię nie było, to już nie jest to samo forum co 6 lat temu. Oczko
Mixon
Headcrab 4 dead

Steam ID: http://(sc).com/id/mixon/

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 17:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MatiZ napisał:

Posłuchaj mnie, skarbie. Usłyszysz wiele nieprzyjemnych i poniżających komentarzy, ale nie o to mi chodzi. Chcę Ci tylko powiedzieć, że jesteś idealny, taki jaki jesteś. Słyszysz mnie, cukiereczku? IDEALNY. Nigdy się nie zmieniaj.
Zasługujesz na wszystko i wszystkich, których zechcesz. Pozostań dla mnie bezpieczny, skarbie.
ಥ╭╮ಥ
>moja twarz gdy myślę o Twoim smutku
zwieracz
Headcrab wyjadacz

Steam ID: Pan Zwieracz
Xfire: srajer
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 21:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

esterling napisał:

Pojawił się Source2, który zgodnie z założeniami Valve ma służyć przede wszystkim społeczności modderów itp.

Ej właśnie mi przypomniałeś, że było kiedyś coś takiego jak Source 2, ale chyba upadło. Pamiętacie? [*]

Pieróg napisał:
a o Portalu i HL, tak jak napisałem wyżej, wszystko zostało powiedziane.

Co to to nie, pókim żyw, nowe rzeczy się jeszcze będą pojawiać...
...dead

Arrow

Mnie tam wszystko jedno. Wyżej już zostało chyba wszystko powiedziane.
Ja to widzę tak:
Nowe forum, te same tematy, te same posty, tylko pisane przez innych użytkowników. Kim jest G-Man, poradnik do CSGO, chronologia HL, jaki wg was będzie HL3, itd, itp.

Jak chociaż jedno polskie forum dożyje premiery nowej gry z uniwersum HL, albo chociaż Left 4 Dead, to umrę szczęśliwy. David Bowie już nie doczekał Smutny
Tak więc powodzenia na nowej drodze życia. Ejmen.

majan_pl
Stary Headcrab

Steam ID: majan_pl

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marcinoz97 napisał:
esterling napisał:

A ja się nie zgadzam. Valve już nie tworzy fajnych rzeczy. To forum umarło właśnie dlatego - nie ma o czym gadać. Bo o czym - nowych czapkach, broniach albo jakichś w sumie nieistotnych zmianach w Steamie? Ludzie wchodzą tu już tylko z sentymentu. Czasem coś skrobną, czasem trafi się jakaś mała gównoburza. Ale poza tym to forum jest martwe.

Nie żebym miał coś do waszego serwisu, wręcz przeciwnie, bardzo fajny, ale o czym mielibyśmy tam gadać? Użytkownicy tego forum to w mniejszym lub większym stopniu weterani Half-Life'a. Nie rusza ich już snucie podejrzeń, ani tym bardziej dyskusje na temat samego uniwersum, bo już właściwie wszystkie tematy zostały wyczerpane.

Valve robi fajne rzeczy. Teraz zaczęli robić nawet sprzęt do grania. Natomiast jeśli chodzi gry to niezmiennie od lat robią to w swoim stylu. Zatrudniają moderów i mod staje się ich grą. Ale na headcrabie nikt nie chce gadać o docie czy csgo. Bo i po co. Są na to o wiele lepsze alternatywy. Nigdy nie stworzyłem tyle tematów/obrazków/filmików poświęconej jednej grze co do doty 2. Tylko problem jest w tym że nie ma się sensu tym dzielić na headcrabie. Bagi i sugestie lecą na forum do deweloperów, sugestie nowych itemów na inne froum, a obrazki i filmy na YT/deviantarta/reddita.

Ta sama sytuacja powtarza się co z tf2.com.pl i przepisze to co kiedyś tam napisałem:
http://www.tf2.com.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=10470&p=107751#p107751
Cytat:
Polskie fora które odwiedzałem podupadały na popularności ponieważ moim zdaniem ich forma stała się przestarzała i nie jest już przydatna. Ludzie dzięki internetowi wytworzyli znacznie wygodniejsze formy udostępniania treści. Mamy teraz facebooka, aktywność znajomych na steamie, reddita, deviant art, steam workshopa. Poza tym fora zagraniczne trzymają się ponieważ mają znacznie większą społeczność, która chcę się czymś podzielić. Dlatego że angielskim włada więcej osób to tam dzielą się swoją twórczością. Wymiana przedmiotów też została przejęta przez wygodniejsze metody czyli steam market oraz zagraniczne serwisy gdzie znacznie łatwiej jest znaleźć osobę do wymiany (piniącz nie zna języka). Jak to mówią lepsze wrogiem dobrego. Polacy nie są głupi i angielski znają więc z anglojęzycznych dobrodziejstw też korzystają. Co więcej w grze mamy teraz automatyczne szukanie gry, więc korzystanie z formum jako coś co pomaga znaleźć ludzi do gry nie jest już przydatne. Zwłaszcza że gra jest F2P. Teraz możemy po prostu zaprosić znajomych do gry bez potrzeby kupowania gry.

Trza wyznaczyć cel. Taki który byłby przydatny dla osób korzystających z forum. Jedyne teraz przychodzi mi namyśl to co tygodniowy przegląd twórczości społeczności TF2 albo coś bardziej ekstremalnego czyli strona główna czegoś na wzór Repostuj czy innego Kwejka, gdzie każdy mógłby wrzucać swoje dzieła lub znaleziska ale z moderacją która odrzucałaby szit. Rzeczy związanych z TF2 jest na tyle dużo, że moim zdaniem znajdą się osoby, którym wygodniej byłoby przeglądać tylko jedną stronkę niż skakać z jednej strony na drugą. Ktoś powie że robi to już Reddit. Może i tak ale jak dla mnie to średnio mu to wychodzi. Wciąż jest tam pełno mało ciekawych rzeczy. Ja nadal przeskakuje inne strony by obczaić coś fajnego. Steam natomiast nie pozwala przeglądać rzeczy udostępnianych przez osoby z danej grupy na steamie, a wszystkich przecież nie dodam do znajomych. Więc możliwość wrzucania swoich screenów/rysunków/filmików dla mniejszej społeczności mogłaby mieć sens. Ponieważ wtedy taka treść mogłaby się łatwiej przebić niż w większych społecznościach. A do tego moglibyśmy mieć forum jako bonus. W takiej formie mógłbym wrzucać co jakiś czas ciekawe rzeczy bo mimo to, że gram znacznie mniej w TF2 to nadal śledzę poczynania społeczności.

Ja jestem za połączeniem ponieważ wtedy nie będe musiał łazić po dwóch forach by znaleźć coś ciekawego o hl z polskiej społeczności. No i jest też sam fakt, że cokolwiek ulegnie zmianie od paru ładnych lat. Z www.centrumvalve.pl jeszcze nie korzystałem a połączenie byłoby dla mnie idealną wymówką.

Headcrab wyjadacz

Steam ID: Kalin1223
Xfire: to frajer!
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:45 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

To niech CV przejdzie tu, lol i po problemie.
Lol
Pieróg
Stary Headcrab

PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

majan_pl napisał:
Z www.centrumvalve.pl jeszcze nie korzystałem a połączenie byłoby dla mnie idealną wymówką.

To jak chcesz przejść to droga wolna, ale proszę HC zostawić w spokoju.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat